Ieškodami darbo laikraščiuose arba internetiniuose portaluose prie skyrelio ,,Siūlo darbą“ žmonės be kitų prašymų ir reikalavimų būtinai susiduria su pageidavimu pristatyti savo gyvenimo aprašymą, kitaip dar vadinamo curriculum vitae (CV, lot. "gyvenimo tėkmė"). Gyvenimo aprašymas yra sąrašas, kuriame darbdavys randa informaciją apie Jus. CV reikalingas tam, kad būtų atskleista jūsų darbo patirtis, pasiekimai, laimėjimai ir gebėjimai. Ieškant darbo labai geras gyvenimo aprašymas yra itin svarbus, nes tai pirmas žingsnis į sėkmę. Tačiau natūralu, kad kyla klausimas - ką daryti, kad  CV nepaskęstų tarp kitų?  Nesvarbu, kokios formos yra rengiamas CV, svarbu, kad būtų įtraukta pagrindinė informacija, kuri tiesiogiai atitiktų darbdavio skelbime nurodytą informaciją.

Kadangi kiekvienas darbdavys viliasi rasti gerą specialistą, puikų ir lankstų darbuotoją, todėl gyvenimo aprašymui neverta gailėti nei laiko, nei pastangų. Vadovai labai įdėmiai skaito CV, kartais tam yra  pasitelkiami ir specialistai. Todėl gyvenimo aprašymas tikrai nėra laiko švaistymas. Jis reikalauja daug  pastangų ir kruopštumo. Tačiau stengtis verta, nes tai yra pirma galimybė atskleisti savo sugebėjimus.

Taigi, ką ir kaip reikia rašyti?

Dalys, kurios sudaro gyvenimo aprašymą – asmeninė informacija, informacija apie darbo patirtį, informacija apie asmeninius gebėjimus ir kompetencijas, papildoma informacija.

Gyvenimo aprašymą reikia rašyti aiškiai ir konkrečiai. Jame neturi būti gramatinių, stiliaus klaidų.

Rašykite tik ant gero, nebūtinai balto, bet  A4 formato popieriaus ir kompiuteriu, patartina 12 šriftu.

Galima pasitelkti įvairias apipavidalinimo priemones, kurios padėtų atskleisti Jūsų gabumus. Tačiau prisiminkite, kad per daug sureikšmintas apipavidalinimas gali atitraukti dėmesį nuo svarbios informacijos.

Nepamirškite: CV jokiu būdu nerašomas trečiuoju asmeniu. Juk tai ne rekomendacija sau – pateikiate savo gyvenimo faktus, pridėkite ir priedus. Rašykite kuo trumpiau ir aiškiau, kadangi darbdaviai gauna daug CV, ne kiekvienas skaitys ilgus gyvenimo aprašymus. Patartina, kad jūsų CV sutilptų į vieną puslapį. Taigi, gerai apgalvokite, ką rašyti verta, o ko ne, kas darbdavį sudomins ir patrauks į jūsų pusę. Baigę rašyti CV dar kartą atidžiai peržiūrėkite tai, ką parašėte. Būtinai atkreipkite dėmesį į tai ar nėra gramatinių klaidų ir į kalbos stilių. Kadangi patys savas klaidas ne visuomet pastebime, galite paprašyti, kad kas nors jūsų CV patikrintų.

Šie patarimai skirti tam, kad pateikę savo CV vadovui ar personalo atrankos įmonei sėkmingai sulauktumėte antrojo etapo – susitikimo pokalbiui.

Tačiau prieš patenkant į darbo pokalbį, nepamirškite svarbiausios užduoties – gyvenimo aprašymo!

Naudinga nuoroda:

Europass - tai vieningų visoje Europos Sąjungoje naudojamų dokumentų komplektas, padedantis standartizuotai ir išsamiai pateikti informaciją apie save, savo išsilavinimą, profesinį pasirengimą, turimas kompetencijas ir įgūdžius http://europass.cedefop.europa.eu/lt/about