Keista, kad rankas turime plautis kas valandą, keista, kad žodžiai „ačiū“ ir „prašau“ yra privalomi bendraujant ne tik su klientais, bet ir tarpusavyje. Keista, kad galiu susiderinti patogų man darbo grafiką, ar net gauti laisvų dienų, jei per sesiją reikia daugiau laiko skirti egzaminams.  Keista matyt todėl, kad prieš tai dirbau vienoje pajūrio kavinių, kur man priekaištavo, jog per dažnai dėkoju kolegoms, praleidžiantiems mane su lėkštėmis pro duris. Mat jie tada jaučiasi blogai turėdami man sakyti „prašom“. O gal todėl, kad dar ankščiau dirbdama prekybos centre sulaukiau tiek neteisybės ir išnaudojimo, kad beveik įtikėjau, jog  tai – norma. Todėl „McDonald's“ iš karto pasirodė svajonių darboviete.Tiesą sakant ir šiandien taip manau. Studentui ar šiaip jaunam žmogui, neturinčiam didelių planų, ryšių ar ambicijų – net nežinau ar galėčiau ką geriau rekomenduoti. Čia supratau, ką reiškia žodžiai „kompanijos kultūra“, kas yra pagarba žmogui apskritai – dėmesys ir klientui ir darbuotojui.

Nors klientai  tai labai visokie pasitaiko. Tu siūlai – „gal norėtumėte ko nors atsigerti?“, jis tau piktai  – „jei norėčiau, tai ir pasakyčiau“. Ir tai – dar labai švelnus variantas. Stovi kitąkart ir jautiesi, lyg visai kitas pasaulis anapus kasos.
Labiausiai man patinka pastovūs klientai. Juos iš toli atpažįsti ir žinodamas, ką jie paprastai valgo iš karto užsakai virtuvei. Taigi priėjus eilei, jiems net laukti nereikia. Tada jie stebisi patenkinti. Ir, aišku, nuostabiausi yra – vaikai. Juos taip lengva nudžiuginti, o jų šypsenos, net jei kažkas tave apšaukė, iš karto vėl praskaidrina nuotaiką. Taip pat – užsieniečiai. Jie irgi dažniausiai malonūs ir besišypsantys. Užsieniečiai mėgsta mūsų restoranus. Sako, kad pas mus labai švaru ir labai greitas aptarnavimas. Tik stebisi, kad kečupo veltui nedalijame. Anksčiau dalijome, bet lietuviai juk saiko jausmo neturi, griebia viską šūsnimis, kas nemokama.

Kas dar man patinka mano darbe? Jaunas kolektyvas, visi – linksmi ir draugiški. Jei nori dirbti „McDonald‘s“ restorane gali nemokėti užsienio kalbos, bet mokėti bendrauti būtina. Nes be to negali greitai ir kokybiškai aptarnauti kliento.  Gal todėl, kad rutina vargina (aš taip manau) čia prisigalvojama visokių renginių, švenčių, konkursų, išvykų. Todėl ir dirbti smagu. Mes visi kartu galvojame, kaip nudžiuginti lankytojus, tariamės, kaip pagerinti aptarnavimą, papuošti salę šventei.  Net gauname talonėlius maistui, kurį suvalgę turime įvertinti – ar ne per sūru, ar skanu, gal ko nors trūksta. Dar gauname dovanų, paskatinimui, už gerą darbą. Dar ir taksi apmoka, jei reikia anksti į darbą atvažiuoti ar vėlai grįžti. Šiaip dirbti ir naktimis nebaugu, mus saugo. Be to kiekvienoje pamainoje turime ir vaikinų, juk reikia dėžes sutampyti, sukrauti. Jei kuriam laikui išvyksti į užsienį ir nori toliau dirbti „McDonald‘s“ restorane, vadybininkai susisiekia su tos šalies tinklo vadovais ir paprastai gana lengvai gauni darbą.

Nors tvarka tinklo restoranuose visur viena, tačiau, priklausomai nuo to, kokiame mieste ar net miesto rajone restoranas yra kiekvienas turi savo iššūkių. Tarkim Vilniuje, Gedimino prospekte esantis restoranas parduoda daugiausiai ledus ir kokteilius, maisto – daug mažiau, nei miegamuosiuose rajonuose. Taigi jiems reikia galvoti, kaip padidinti apyvartą. Stoties rajone esantis restoranas turi rūpesčių dėl gausių tualeto (ne restorano!) lankytojų, kurie kartais ilgam ten užsidaro – tarkim išsiplauti galvą. Taigi – ne visi mes vienodi, nevienodi ir mūsų rūpesčiai. Ir nors kartais mus pavadina robotukais, aš nepykstu. Kaip ir neburnoju, kad kojos pavargsta – juk pasėdėti galiu tik per pietų pertrauką. Nes nieko geresnio iki šiol nepatyriau.