Patarimai ieškantiems darbo
Socialinių tinklų pavojai ieškantiems darbo
Informaciją, kuria dalinamės internete, dažniausiai gali pamatyti visi. Neįkliūkite į spąstus manydami, jog informacija apie jus socialiniuose tinklapiuose nėra susijusi su darbo paieškomis.
Skaityti daugiau
9 auksinės taisyklės rašant reziumė
Kiek kartų laukdami atsivertėte žurnalą ir greitomis pervertėte šimtus puslapių su straipsniais? Kiek laiko trunka priimti sprendimą sustoti ir pradėti skaityti? Teigiama, jog paprastai žmogus apsisprendžia mažiau nei per 5 sekundes. Tiek laiko turi ir darbdaviai laikydami reziumė pluoštą tarp kurių slepiasi ir jūsiškis.
Skaityti daugiau
Kaip neapsirikti renkantis praktikos vietą?
Praktika yra pirmoji svarbi stotelė jauno žmogaus karjeros kelyje. Todėl itin svarbu atidžiai pasirinkti kompaniją, kurioje bus gilinamos žinios. Kaip neapsirikti?
Skaityti daugiau
CV pavyzdys: praktiniai patarimai
Nors darbo paieškos specialistai pažįmi, kad ieškantys darbo asmenys pateikia gana profesionaliai pateiktus savo gyvenimo aprašymus ir jiems tampa sunkiau identifikuoti geresnius kandidatus. Tačiau ne pagal reikalavimus pateiktas CV dar nereiškia, kad į jį bus atkreiptas dėmesys ir pasiūlytas darbas.
Skaityti daugiau
TOP 20 darbo pokalbio klausimų ir geriausi atsakymai
Pats geriausias atsakymas į patį sukčiausią darbdavio klausimą pokalbio dėl darbo metu – nuoširdumas. Tačiau ne tik nuoširdumas, bet ir atsarga gėdos dar niekam nepadarė, todėl pravartu pasidomėti ne tik dažniausiai užduodamais darbdavių klausimais, bet ir geriausiais atsakymais į juos.
Skaityti daugiau
Geriausia diena ieškoti darbo – pirmadienis
Nors paprastai pirmadienis yra sunkiausia diena savaitėje turintiems darbą, tačiau ji turėtų teikti daugiausiai vilčių susirasti darbą jo neturintiems arba ieškantiems geresnio.
Skaityti daugiau
Pavojingiausi žodžiai ieškant darbo ir jau dirbant
Po žodžių „apgavystė“, „vagystė“, „potvynis“ ir „gaisras“, labiausiai nepatikimas yra „pabandyti“, rašo „Fortune“.
Skaityti daugiau
Pasirinkti profesiją padeda vertybių išsiaiškinimas
Vertybės – tai pagrindas, kuriuo remdamasis asmuo kuria savo gyvenimą. Išsiaiškinus vertybes, sumažėja neryžtingumas dėl ateities ir labiau įsitraukiama į profesinio identiteto vystymą.
Skaityti daugiau
Jeigu nori kurti verslą, reiškia – gali
Nepalanki verslo aplinka, nepasitikėjimas savo jėgomis, baimė prarasti lėšas, nežinojimas, ko tiksliai nori – priežastys, lemiančios jaunimo pasyvumą verslo kūrime. Įveikyti savo abejones padeda išsamus savo idėjos įvertinimas.
Skaityti daugiau
Einant į darbo pokalbį „kaukes“ geriau nusiimti
Specialistai sako, kad kartais norintys įsidarbinti kandidatai specialiai kuria savo įvaizdį ir į darbo vietą pretenduoja užsimaskavę netikra asmenybe. Tačiau apsimestinis, perdėtas savęs pateikimas darbdavį gali atgrasinti, todėl į darbo pokalbį geriau ateiti nepasislėpus už socialinių „didingo verslininko“ ar „analitiko“ kaukių.
Skaityti daugiau
"Spirgantiems" darbuotojams geriau dirbti mažose įmonėse
Skirtingiems žmonėms reikia skritingų motyvų jaustis laimingam ir patenkintam darbu. Tad kiekvienas darbuotojas turi mokėti užduoti sau klausimą „Kuo aš noriu būt – specialistu ar universaliu darbuotoju?“. Nuo vidinių asmenybės bruožų ir priklausys, kur dirbdamas žmogus jausis labiau patenkintas – didelėje ar mažoje įmonėje.
Skaityti daugiau
Į darbo paieškas - apsiginklavus nuoseklumu ir iniciatyva
Baigiantis vasaros atostogoms, į universitetus neįstoję ir į jau pradėtas studijas sugrįžtantys jaunuoliai vis dažniau varsto įmonių duris. Tačiau tenka nusivilti – didesnė dalis darbdavių ieško specialistų, jau turinčių bent kelerių metų darbo patirtį. Kaip rasti darbą jaunuoliui, dar visai neseniai sėdėjusiam mokyklos suole ar vis dar studijuojančiam universitete ir neturinčiam darbo patirties?
Skaityti daugiau
Socialiniai tinklai padeda rasti darbą
Ieškantiems darbo per šiuos tinklus patariama laikytis trijų pagrindinių taisyklių, kurios gali padėti įsidarbinti. Dažnoje internetinėje socialinėje erdvėje galima bendrauti paliekant žinutes, kurias, joms esant viešoms, skaito ir kiti vartotojai. Tai būtina išnaudoti nurodant ieškomo darbo pobūdį, pomėgius ir kitą informaciją, kuri gali pasirodyti išskirtinė kandidato atžvilgiu.
Skaityti daugiau
Besidarbinančiam jaunimui - informacija apie pirmąjį darbą ir turimas teises
Baigiantis mokslo metams surengti ir paskutinieji šį pusmetį Valstybinės darbo inspekcijos (VDI inspektorių susitikimai su moksleiviais, gimnazistais, studentais. Seminaruose perteikta apibendrinta informacija, reikalinga sudarant pirmąją darbo sutartį, išaiškintos darbuotojo teisės, pareigos, nagrinėtos kitos darbo santykių temos.
Skaityti daugiau
Darbinatės? Sužinokite, ar įmonė „emociškai“ stabili
Darbo paieška prilygsta medžioklei. Jeigu nesi pasiruošęs gerai, tikėtina, kad atėjus lemiamam momentui – prašausi pro šalį. Todėl darbinantis neužtenka vien tik išstudijuoti faktus apie įmonę. Daug svarbiau žinoti jos „emocinę“ būklę.
Skaityti daugiau
Padės įgyti profesinį išsilavinimą
Prekybos tinklas "Maxima" kartu su Vilniaus teritorine darbo birža suteikia galimybę įgyti profesinį išsilavinimą pagal naująjį profesinio mokymo modelį: visi norintys įgyti virėjų ir konditerių profesiją gali nemokamai išmokti šio amato ir iš karto pritaikyti naujus įgūdžius įsidarbinę prekybos tinklo parduotuvėse.
Skaityti daugiau
Parašykite savo CV kitaip
Nesiųskite šabloniško CV. Stenkitės, kad darbdavys jūs pastebėtų. Naudokite visus darbo paieškos portalus. Išnaudokite socialinius tinklus. Jau krato nuo tokių patarimų? O gal verčiau vieną kartą pasistengti ir pataikyti tiesiai į dešimtuką. Taip, kaip tai padarė Hanna Phan iš San Francisko.
Skaityti daugiau
Darbuotoją vis dažniau renkasi pagal vertybes
Įmonei ieškant darbuotojo reikia nepamiršti, kad visas paieškos procesas formuoja ir įmonės įvaizdį, o pačią įmonės jėgomis atliekamą atranką geriausia patikėti bent minimalių žinių apie interviu metodus ir bendravimo subtilybes turinčiam asmeniui.
Skaityti daugiau
Kaip atkreipti į save dėmesį
Nors bedarbiai Lietuvoje skaičiuojami šimtais tūkstančių, tačiau kone kiekvienos įmonės personalo vadovas patvirtins, kad gerą specialistą rasti sunku. Kartais net geriausieji nepraeina pirminio atrankos etapo, nes savo savybių nesugeba atskleisti CV arbe pokalbyje dėl darbo, todėl nesugeba išsiskirti kandidatų minioje. Kaip neparklupti ir į save atkreipti dėmesį?
Skaityti daugiau
Vadybininkai reikalingi vis rečiau
Darbo rinkoje susiklosčiusi padėtis rodo, kad išsilavinimo sistema sukuria disbalansą tarp specialistų pasiūlos ir paklausos. Todėl neseniai baigusieji studijas arba turintieji nedidelę patirtį dažnai ieško vadybinio darbo, nors su jų specialybe tai turi mažai ką bendra. O įmonės tikina, kad vadybininkų era jau eina į pabaigą.
Skaityti daugiau
Pokalbis dėl darbo: ar padarėte viską?
Jei pokalbis dėl darbo jau artėja į pabaigą. Jei manote, kad sprendimui, ar jums bus pasiūlyta ši darbo vieta, įtakos padaryti nebegalite - klystate. Pasistengę dar galite pelnyti keletą papildomų pliusų ties savo pavarde ir taip padidinti galimybes gauti darbą.
Skaityti daugiau
Jei vadovas – despotas
Kaip elgtis, jei ieškote darbo vien dėl to, kad nebegalite tverti vadovo nepelnytų priekaištų ar net užgauliojimų? Nors teoriškai per pokalbį dėl naujo darbo patariama apie buvusią darbovietę neatsiliepti blogai, tačiau kokią priežastį nurodyti, jei būtent dėl vadovo elgesio keičiate darbą? Specialistai pataria sakyti tiesą, tačiau jokių būdu nenukrypti į asmeniškumus.
Skaityti daugiau
Atsargiai: klastingi klausimai!
Pokalbyje dėl darbo galite išgirsti ne ypač malonių klausimų: taip galimas darbdavys bando gauti kuo aiškesnės informacijos apie jūsų gebėjimus ir patirtį. Todėl atsakant į juos rekomenduojama įvertinti, ar tai nesusikirs su tai, ką esate nurodę gyvenimo aprašyme.
Skaityti daugiau
Dažnos besidarbinančiųjų klaidos
Metų metus atlikdami darbuotojų atrankas, žmogiškųjų išteklių specialistai pastebėjo kelias klaidas, kurias dažnai daro kandidatai. Todėl cv.lt siūlo šiuos patarimus, galinčius padėti kitaip pažvelgti į darbo paieškas.
Skaityti daugiau
Renkantis studijas svarbu pažinoti save
Prestižas, studijų lengvumas, visuomenės ir artimųjų spaudimas – šie veiksniai turi daugiausia įtakos renkantis studijų kryptis, anot Lietuvos studentų sąjugos atstovų. Šiemet vienos populiariausių kelis metus iš eilės išlieka socialinių mokslų atstovės – teisės ir vadybos studijų programos.
Skaityti daugiau
Laikiniesiems darbuotojams - daugiau garantijų
Seimas priėmė Įdarbinimo per laikinojo įdarbinimo įmones įstatymo projektą, kuriuo siekiama užtikrinti laikinųjų darbuotojų apsaugą ir pagerinti darbo per laikinojo įdarbinimo įmones kokybę, nustatyti jų teises bei pareigas, taikyti vienodo požiūrio principą ir laikinojo įdarbinimo įmones pripažinti darbdaviais.
Skaityti daugiau
Kliūtys, dėl kurių jūsų gali nepriimti į darbą
Net trečdalis darbdavių gyvenimo aprašymą nurodo kaip priežastį, kodėl kandidatas buvo nepriimtas į darbą, rodo „Accountemps“ apklausa. Tačiau ne tik netobulas CV gali pastoti kelią ieškančiajam darbo. Siūlome pažiūrėti, kokių klaidų patartina vengti ieškant darbo.
Skaityti daugiau
Skandinaviškas žodis atveria vartus
Lietuvoje investuojančios bendrovės dairosi skandinavų kalbas mokančių darbuotojų ir pastebi jų stygių. Stiprėjant santykiams su Šiaurės šalimis, prognozuojama, kad šių šalių kalbas mokančių darbuotojų poreikis tik augs.
Skaityti daugiau
Profesijos, kurias lydi stresas
Orlaivių piloto arba žurnalisto darbas atrodo patraukliai, tačiau jie yra pilni įtampos. O, pavyzdžiui, slaugos darbai buvo įvardinti kaip turintys mažiau įtampos.
Skaityti daugiau
Paprastas „ačiū“ padeda gauti darbą
Mažiau negu penkios minutės skirtos, atrodo, nereikšmingai smulkmenai, gali 20% padidinti tikimybę būti priimtam į darbą, skelbia „Careerbuilder“, neseniai įvykusi darbdavių apklausa.
Skaityti daugiau
Specialybę galima rinktis pagal būsimą algą
Interneto svetainėje „www.saldusvaisiai.lt“ abiturientai gali sužinoti, kiek uždirba vienas ar kitas studijas baigę absolventai. Tiesa šie rezultatai apima tik apklaustų asmenų darbo užmokestį ir atspindi 2009 m. padėtį darbo rinkoje. Kur kas tikslesnių duomenų apie studijas baigusiųjų darbo užmokestį sulauksime 2013 m., kai bus įgyvendintas atitinkamas ES projektas.
Skaityti daugiau
Į darbą svarbu žiūrėti teigiamai
Būti sumaniam arba netgi savo srities ekspertu darbe nėra profesinė sėkmės garantija. Taigi kas yra svarbiau už savo specialybės išmanymą ar intelektą?
Skaityti daugiau
Kiek galima uždirbti Vokietijoje
Nuo gegužės Lietuvos gyventojams atveriama Vokietijos darbo rinka. Siūlome pasidomėti, kiek vidutiniškai ten gali uždirbti perspektyvių specialybių atstovai.
Skaityti daugiau
Savanorystė padeda susirasti darbą
Jei savanorystė anksčiau būdavo dažniausiai siejama nemokamu darbu, dabar ji daugeliui asocijuojasi pagalba kitiems. Vis dėlto praktika rodo, kad savanoriai, užsiimdami čia veikla, ne tik duoda, bet ir patys gauna. Gal ir keistai skamba, bet savanoriška veikla gali padėti susirasti darbą.
Skaityti daugiau
Ieško ne amatininkų, o kūrėjų
Programuotojai visuomet buvo paklausūs, tačiau į Lietuvą atėjus stambiems investuotojams ir nusigriebus šių specialistų „grietinėlę“, įmonėms IT profesionalų susirasti tapo dar sunkiau. Kaimyninėje Latvijoje padėtis dar sudėtingesnė: kai kurie darbdaviai ne tik ieško programuotojų trečiosiose šalyse, bet ir neatmeta galimybės Lietuvoje atidaryti atstovybes, nes tikisi čia paprasčiau surasti darbo rankų ir protų.
Skaityti daugiau
10 priežasčių, kodėl verta turėti gyvenimo aprašymą cv.lt portale
cv.lt gyvenimo aprašymų duomenų bazėje yra per 200.000 CV. Didžioji dauguma CV suvedusių žmonių – dirbantys. CV yra dokumentas, kurį verta turėti, nesvarbu, ar šiuo metu ieškote darbo, ar ne.
Skaityti daugiau
Kada laikas prabilti apie atlygį
Atlyginimas – ypač šiais laikais – yra vienas svarbiausių kriterijų, padedančių ieškančiajam darbo apsispręsti, ar priimti pasiūlymą. Deja, didelėmis algomis niekas nebesižarsto. Pokalbyje dėl darbo svarbu tinkamu metu apie jį prabilti ir surasti kompromisą, tenkinantį abi puses, nes darbuotojas nori uždirbti kuo daugiau, o darbdavys suinteresuotas kuo mažiau mokėti.
Skaityti daugiau
Kaip efektyviai ieškoti darbo
Išsiuntėte šūsnis gyvenimo aprašymų, bet sulaukiate tik vieno kito kvietimo ateiti į pokalbį? O ir ten pasiūlymo dirbti neišgirstate. Pravartu dar sykį kritiškai peržvelgti CV ir pagalvoti, ką galėtumėte patobulinti arba kaip keisti elgesį per pokalbius.
Skaityti daugiau
Darbo pasiūlymai: geriau žvirblis saujoj
Nors darbo skelbimų daugėja, tačiau personalo atrankos specialistai kiek numaldo ieškančiuosius darbo: šiandien džiaugtis dar anksti, nes nemažai įmonių vadovų, galvodami apie plėtrą, tik atsargiai žvalgo rinką. Vis dėlto patartina apsvarstyti kiekvieną pasiūlymą ir iš karto jo neatmesti, nes ilgalaikiams bedarbiams ateityje susirasti darbą bus dar sudėtingiau.
Skaityti daugiau
Esu KONSULTANTĖ prekybos centre
Neretai viešuosiuose skundų portaluose tenka perskaityti ar šiaip iš aplinkinių lūpų nugirsti žmonių atsiliepimus apie prekybos centrų aptarnaujantį personalą, t.y. drabužių, avalynės, kosmetikos ar dovanų prekybos vietose dirbančias pardavėjas-konsultantes. Ne paslaptis, kad didžioji dalis jų - merginos ir moterys. Pati dirbdama prekybos centruose jau ilgus metus labai gerai pažįstu šią "virtuvę" ir jos kasdienybę.
Skaityti daugiau