Pateikiame adaptuotas sertifikuotos karjeros vadybos specialistės ir gyvenimo aprašymų rašytojos Rozos Elizabeth Vargas išskirtas 5 motyvacinių laiškų technikas, kurios veikia.

1. Pamirškite standartines motyvacinio laiško įžangas. Nepradėkite jo rašyti nuobodžiomis sentencijomis. Nuo pat pirmojo sakinio eikite tiesiai prie reikalo. Pavyzdžiui:


„Gerb. Vardeni Pavardeni,
Siūlau nuosekliai kelti Jūsų farmacinių produktų pardavimus generuojant potencialių klientų ratą naujose teritorijose ir atsisakant nepelningų rinkų bei nebeaktyvių pardavimų strategijų kaip Jūsų naudojama pardavimų telefonu sistema „XXX“.

Leiskite man prisistatyti...“

2. Sukurkite asmeninę sąsają. Motyvaciniame laiške, skirtingai nei savo CV galite plačiau papasakoti apie savo asmenines patirtis darbo kitose įmonėse, išmoktas vertingas pamokas ir klaidas, kurias darė tos kompanijos ir kurių mokate išvengti.Pavyzdžiui:


„Esu golfo aistruolis. Žaidžiu golfą bent du kartus per savaitę ir bendraudamas su kitais golfo žaidėjais sudariau ne vieną naudingą darbo sandėrį bei sėkmingai pardaviau 15% savo buvusios darbovietės metinių paslaugų paketų. Klientai mane laiko patikimu draugu, ne tik pardavimų vadybininku, todėl kviečia prisijungti prie jų organizuojamų labdaringų renginių, kurių metu galiu praplėsti savo verslo kontaktų ratą...“

3. Būkite mįsle. Motyvaciniame laiške užsiminkite apie savo patirtis, detalizuotas jūsų gyvenimo aprašyme, tačiau nesikartokite. Pateikite naujų savo asmenybės pusių. Rengdamas gyvenimo aprašymą pasilikite keletą intriguojančių detalių savo motyvaciniui laiškui.Pavyzdžiui:


„Mano gyvenimo aprašyme atsispindi penkiolikos metų sėkmingų pardavimų patirtis tokiose kompanijose kaip IBM. Agresyviai iniciavau unikalias pardavimų strategijas, kurios sukūrė daugiau nei 3 mln. Lt pridėtinės vertės per metus mano buvusiai darbovietei. Naujas idėjas pardavimų strategijoms man diktuoja socialinės psichologijos studijos nuotoliniu būdu.“

Pakviestas į darbo pokalbį galėtumėte papasakoti, kaip per nuotolinio mokymo programas kaip „Coursera.org“ stebite įvairių mokslininkų eksperimentus su gyvūnijos pasauliu, padedančius paaiškinti kaip veikia visuomenės mąstymas, kas įkvepia jus tuo pasinaudoti versle.

4. Užhipnotizuokite juos. Yra psichologinis ryšys tarp momentų, kai jūs priverčiate žmogų galvoti arba pasakyti „taip“. Kurdamas savo motyvacinį laišką stenkitės rašyti taip, kad jį skaitantis darbdavys norėtų pritariamai linksėti galva su lig kiekvienu jūsų teiginiu. Teiginių paveikumą galite sutvirtinti retoriniais klausimais.

5. Reikalaukite pokalbio dėl darbo. Motyvaciniame laiške nepamirškite paminėti, kad norite, galite ir mėgstate vaikščioti po pokalbius dėl darbo ir kad darbo interviu metu galėtumėte pristatyti konkrečias idėjas, kurias galėtumėte sėkmingai realizuoti gavęs tą darbo vietą. Motyvacinis laiškas gali būti puikiu pagrindu pokalbiui dėl darbo.

Tikro motyvacinio laiško ištrauka:

„Muzika ir pramogos yra mano aistra. Džiaugiuosi, taip anksti supratęs, ką turiu padaryti per savo gyvenimą! Nuo vienuolikos metų žinau, kad noriu dirbti pramogų versle. Nuo keturių metų turiu polinkį muzikai... Visuomet mėgau dainuoti, žiūrėti visus muzikos apdovanojimų šou per televiziją, įsimindavau atlikėjų muzikinių klipų choreografijas ir visuomet troškau sužinoti, o kaip gi viskas vyksta ten, už scenos...“

Vyras, parašęs šį motyvacinį laišką įsidarbino į tarptautinę kompaniją „Universal Music Distribution“.