(Apie kitų profesijų specialistų pageidaujamus atlyginimus skaitykite čia)

cv.lt duomenų bazėje yra užsiregistravę 2.550 programuotojų. Pageidaujamą atlyginimą mes skaičiuojame iš 472 specialistų, nurodžiusių pageidaujamus atlyginimus per paskutinius 6 mėn. Taip pat pateikiame ir specialistų komentarus, kokie gebėjimai ir savybės reikalingi šios profesijos atstovams.


Programuotojų pageidaujami atlyginimai:
 
Dirbantys Vilniuje: 3.454 Lt
Dirbantys Kaune: 3.032 Lt
Dirbantys Klaipėdoje: 2.883 Lt

Turintys iki 2 metų patirtį: 1.752 Lt
Turintys iki 5 metų patirtį: 2.570 Lt
Turintys didesnę nei 5 metų patirtį: 3.730 Lt

Turintys aukštąjį išsilavinimą: 3.337 Lt
Neturintys aukštojo išsilavinimo: 2.671 Lt

Didžiausias pageidaujamas atlyginimas: 10.000 Lt (1 žmogus)
Dažniausiai pageidaujamas atlyginimas: 2.500 Lt (49 žmonės)

Tik 9% cv.lt svetainėje ieškančių darbo žmonių nori didesnių atlyginimų nei programuotojai.

Darbo pasiūlymai programuotojams.
 

 

Pageidaujami atlyginimai nurodomi „į rankas“, Lt/mėn.
Palyginti, kaip jūsų atlyginimas atitinka kitų panašų darbą dirbančių žmonių pageidavimus galite čia.

 

Komentaras

Tautvydas Dagys, UAB "Microsoft Lietuva" programavimo technologijų specialistas

Pirmiausia programuotojui reikalingas analitinis mąstymas. Aišku, jis turi norėti gilintis į technologijas, sugebėti žvelgti šiek tiek plačiau, galvoti ne apie tam tikrą problemą, o visumą, suvokti vartotojų poreikius.

Kūrybiškumas irgi ne paskutinėje vietoje. Tiesa, didelėse organizacijose yra tam tikra hierarchija: vieni kuria, kiti užrašo kodus. Bet Lietuvoje tokių įmonių mažai. Programuojant svarbu sugalvoti, kaip bus, numatyti, kokį rezultatą gausi. Dar reikia kantrybės, nes programuotojams kartais jos pritrūksta.

Kalbant apie karjerą – Lietuvoje dažnai įsivaizduojama, kad karjera yra tada, kai tampama vyresniuoju programuotoju, analitiku, projektų vadovu ar net vadovu. Tačiau vadovavimas yra visai kita disciplina: jei buvai geras programuotojas, nebūtinai būsi geras vadovas. Užsienio įmonėse yra labai daug lygių, kur gali daryti karjerą tobulindamasi techninėje specializacijoje. Aišku, tu turi gyventi technologijomis.

Šiuo metu Lietuvoje yra nemažai įmonių, ieškančių programuotojų, ir yra daug programuotojų, nerandančių darbo. Nes dažniausiai ieškoma gerų programuotojų, o jų sunku rasti: arba jie jau turi gerą darbą, už kurį gerai mokama, arba dirba užsienyje. Kai kurie ieškantieji darbo save tik vadina programuotojais, bet nesusitvarko su paprastomis užduotimis. Programuotojų poreikis yra, jis dar stiprės, nes atėjo ir, ko gero, dar ateis dideli investuotojai.

Ar tiesa, kad su programuotojais sunku susišnekėti, nes jie gyvena savame pasaulyje? Tik iš dalies. Taip, kartais jie kalba sava kalba, kuri nėra nei lietuvių, nei anglų (juokiasi). Taip yra todėl, kad jie įsigilinę į savo darbo specifiką. Tačiau tai, kad programuotojai sėdi vieni užsidarę su kompiuteriu, – jau stereotipas. Jie tikrai nuoširdūs žmonės ir moka linksmintis.