JAV Darbo biržos skaičiavimais, 2020-aisiais metais net 20% daugiau bus įdarbinama sporto trenerių, masažo terapeutų, bendrosios praktikos slaugytojų, mokyklos psichologų, muzikos mokytojų, logopedų, asmeninių finansų planuotojų, asmeninių vairuotojų ir privačių detektyvų.

Ar pastebėjote tendenciją? Kiekvienos iš šių profesijų esmė yra empatija. Sparčiai vykstant virtualios erdvės integracijai į realųjį pasaulį, viešojoje erdvėje pasirodo vis daugiau nerimą keliančių žinučių apie tai, kad automatizacija ir kompiuterinės technologijos naikina darbo vietas ir profesijas, kurios išlaikė mūsų tėvus ir senelius įdarbintais. Pasivaikščiokite po modernius fabrikus ir liksite netekęs žado, kiek mažai žmonių reikia stambiems įrenginiams ir mašinoms valdyti. Panašiai ir kelionių agentai, vaizdo medžiagos montuotojai ir daugelis kitų baltų apykaklių darbuotojų buvo nustumti į skaitmeninės revoliucijos šešėlį greitesniais ir pigesniais darbo metodais, pastebi žurnalo „Forbes“ redaktorius Džordžas Andersas.

Bet nėra jokio pakaitalo gyvam, akis į akį bendravimui su kuo nors kitu, kam rūpi. Net pats išmaniausias įrenginys, sukurtas inscenizuoti žmogaus bendravimą negali atitikti emociniam realaus pokalbio turtingumui su gyvu žmogumi.

Apsilankę sveikatingumo centre pastebėsite, kad geriausi asmeniniai treneriai ne tik šokdina savo klientus per šokdynę, ar ragina nesustoti bėgimo takelyje. Jie kalbasi su savo klientais apie stresą ir atlygį už geros fizinės formos palaikymą, erzina ir net kartais lengvai flirtuoja, taip motyvuodami juos. Todėl klientai grįžta į sporto klubus tam, kad pabendrautų su savo treneriu-draugu ir nuveiktų ką nors, kad pelnytų jo pagarbą. Besiplečiant virtualaus pasaulio galimybėms žmonių empatijos, supratingumo, bendravimo poreikis tik augs. Tai ir bus paklausiausia kompetencija darbuotojų tarpe ir praėjus dešimtmečiui.

JAV Darbo birža praneša, kad gegužės mėnesį JAV atsirado 175.000 laisvų darbo vietų. Analitikai pabrėžia, kad viena iš darbo rinkos prošvaisčių – restoranų ir barų rinka. Padavėjų, virėjų ir barmenų paklausa išaugo net 16%. Kaip sako laikraščio „Washington Post“ žurnalistas Neilas Irwinas: „Robotas gali valdyti automobilį, bet virėjas vis tiek keps mėsainius.“