„Kartu su partneriu vokiečiu ir vienu Kinijos nekilnojamojo turto prekybininku po trejų metų planavimo įsteigėme įmonę „Macau property investment. llc“(MPIL), kuri tarpininkauja parduodant butus ir biurus naujai statomuose dangoraižiuose Macau provincijoje, esančioje Kinijos specialiajame administraciniame regione“, – pasakoja verslininkas. Klaipėdietis, mėginantis parduoti nekilnojamąjį turtą Kinijoje lietuviams ir Rytų Europos gyventojams, tikina, kad toks verslas patrauklus, nes ten padėtis panaši, kokia buvo prieš 5 m. Lietuvoje, kai pradedant statyti objektą sumokamas pradinis įnašas ir, sulaukus statybų pabaigos, rezervacija perparduodama, nes nekilnojamojo turto kainos dar sparčiai auga. 50 m2 butas kainuoja 500.000–700.000 USD, arba du kartus pigiau nei pačiame Honkonge. Ponas Viršilas tikina, kad jų įmonė nupirko 2 butus ir jau rasti klientai, kurie pasirengę įsigyti dar 4.

Iš Kinijos rinkos tyrinėjimų verslininkas jau gavo ir kitos konkrečios naudos – iš ten į Lietuvą jis importuoja granitą, jis naudojamas Klaipėdos Danės upei rekonstruoti. Šis akmuo pigesnis už anksčiau „SPS Projects“ vežtą iš Italijos.

Susitiko uostamiestyje
Kelias į tolimą kraštą p. Viršilui prasidėjo nuo eilinio užsakymo Lietuvoje.
„Klaipėdoje padėjau įgyvendinti kelis projektus vokiečiui, kurio tėvas prieš karą emigravo iš Lietuvos, žmogus jautė sentimentus mūsų kraštui.  Susidraugavau su užsakovo sūnumi, dirbančiu tarptautiniame finansiniame koncerne „Metro capital. ltd“ –  prisimena klaipėdietis.

Koncerno vadovai jo bičiulį išsiuntė į Honkongą – ir jo veiklos sferoje atsidūrė Macau provincija, tačiau nenutrūko ir ryšiai su Lietuva – Klaipėdoje viekia vokiečiui priklausanti finansų maklerio įmonė UAB „Baltic Stockholm Sparkassa“.

„Draugui gyvenant Honkonge, pamatėme, kad tikslinga investuoti Macau, nes šio regiono augimo potencialas dar neužgesęs. Veikia lošimo namai, o iš Honkongo iki jo keltu reikia plaukti tik kelias valandas. Jis pasiūlė man bendradarbiauti kviečiant Lietuvos, Rusijos ir Vidurio Europos verslininkus investuoti į keliolikos milijardų USD vertės projektus“, – veiklos pradžią prisimena p. Viršilas. Jo tvirtinimu, regionas patrauklus, nes vien turistų per metus jame apsilanko daugiau nei 20 mln.

Aklai nedirba
„Norintiesiems investuoti siūlome du variantus – pirkti dar nepastatytus apartamentus tiesiai iš plėtotojo arba kartu su kitais investuotojais dalyvauti projekte, kuriam vadovauja MPIL ir bendrai įsigyti daugiau apartamentų vienu metu. Pastarasis pasirinkimas pelningesnis, kadangi plėtotojai stambiems investuotojams siūlo 5–7% nuolaidas“, – subtilumus aiškina verslininkas. MPIL administruos vietos valstybinių mokesčių mokėjimą ir statomo nekilnojamojo turto statybų priežiūrą.

„Nesiruošiame elgtis kaip avantiūristai ir savo bei klientų pinigus patikėti pirmam pasitaikiusiam vietiniam nekilnojamojo turto plėtros specialistui“, – tikina verslininkas. Jo žodžiais, iki šiol per metus pelno galima uždirbti daugiau kaip 100%, nes perkant butą reikia mokėti tik 20% pradinį įnašą,  dangoraižis statomas trejus metus, o savo turtą galima parduoti bet kuriuo momentu. Kainos iki šiol tik augo.

 „Dirbti Kinijoje sudėtinga, nes skiriasi verslo supratimas – ilgai ir išsamiai tenka aiškinti tokius dalykus, ką reiškia europietiški kokybės reikalavimai. Privalu atsižvelgti net į tokį niuansą, kad kinų kalbos fonetika kitokia nei mūsų ir jie net tarpusavyje ilgai aiškinasi, ar vienas kitą teisingai suprato“, – prisipažįsta p. Viršilas ir priduria, kad tik po ilgų svarstymų ryžęsis investuoti Kinijoje.