Reziumė – tai dokumentas, kuris dažniausiai pateikiamas kartu su motyvaciniu laišku. Tai yra mažos apimties tekstas, kuriame svarbiausia pateikti faktinę informaciją apie jūsų tinkamumą pasirinktai pozicijai. Dažnai reziumė tapatinama su CV, nes joje minimas išsilavinimas ir darbo patirtis, tačiau dažniausiai reziumė yra trumpesnė nei CV. Rekomenduojama, kad ji sutiltų į 1 lapą.

Taigi, į ką reikėtų atsižvelgti rašant reziumė, kad ji nepapultų į šiukšlių dėžę?

1) Reziumė turi būti profesionali. Tai yra oficialus dokumentas, todėl užtikrinkite, kad jame nebūtų nuotraukų, juokingų elektroninio pašto adresų, ar kitų „gudrybių“, patraukiančių dėmesį.

2) Reziumė turi būti tikslinga. Darbdaviai nori tiksliai žinoti, kodėl jūs esate tinkamiausias kandidatas. Pritaikykite reziumė prie siūlomos pozicijos, atsikratykite informacijos, kuri nėra aktuali.

3) Reziumė – tai dokumentas apie jus. Reklamuokite save, nebijokite pabrėžti savo pasiekimų ir įgūdžių. Labiau susikoncentruokite ties dalykais, kuriuos jūs galite suteikti kompanijai, o ne ką kompanija suteiktų jums. Pirmenybę teikite įgūdžiams, kurie yra tiesiogiai susiję su geidžiama pozicija.

4) Pasirinkite tinkamą rašymo stilių. Sklandžiai parašyta reziumė padarys geresnį įspūdį, nei sudėtinga ir ilga. Venkite žodžių, kuriai vangiai apibūdina jūsų savybes, pavyzdžiui, energingas arba kūrybingas. Verčiau konkrečiai įvardinkite, ką sugebate. Netuščiažodžiaukite ir venkite dviprasmybių.  

5) Reziumė turi būti pritaikyta prie darbo pobūdžio. Kiekvienas darbas yra skirtingas ir tas pats reziumė netinka. Paklauskite savęs, „ar mano reziumė kalbama apie savybes ir įgūdžius reikalingus būtent šiai pozicijai?“ Pritaikydami reziumė atitinkamai pozicijai parodysite, kad esate rimtai nusiteikęs dirbti.

6) Kokybė vietoj kiekybės. Jūsų reziumė – ne gyvenimo aprašymas. Rašykite tik faktus, tegul įgūdžiai ir patirtis kalba už jus.

7) Reziumė turi būti paprasta. Nenaudokite įmantraus šrifto ir neryškinkite teksto kursyvu ar kitais panašiais įrankiais. Reziumė – tai ne meno kūrinys, o dokumentas, kurį darbdavys turi galėti lengvai perskaityti.

8) Reziumė turi būti nuosekli. Įsitikinkite, kad tekstas net tik lengvai skaitomas, bet ir tvarkingas. Išlaikykite tokį patį šriftą, jei norite kai ką paryškinti, tai darykite saikingai. Įsitikinkite, kad dokumentas suformatuotas pagal darbdavio pageidaujamus standartus.

9) Patikrinkite gramatiką, skyrybos ženklus. Neleiskite, kad dėl paprastų rašybos klaidų prastumėte progą gauti darbą. Patys patikrinkite kiekvieną parašytą žodį ir duokite tai padaryti kitiems.