Video patarimai
Video patarimai Ką daryti, jei jus atleido iš darbo?

Jei jus atleido iš darbo, pirmiausia turite suprasti, jog nusivylimas ir sumažėjęs pasitikėjimas savimi yra normalūs jausmai. Turite suprasti, kad atleidimas nereiškia, jog esate niekam tikęs specialistas. Ir – svarbu – nepriimkite to asmeniškai. Pagalvokite, ką toliau gyvenime norite daryti. Prisiminkite, kokių įgudžių jums trūksta. Šis metas – pats patogiausias jų įgyti. Nepraraskite motyvacijos.  (1)

PersiųstiSpausdinti

Pasirūpinęs nauju darbuotoju – sutaupysi

Mano karjera Komentarai (0)

Baigėsi laikai, kai naujas darbuotojas būdavo paliekamas likimo valiai: "išplauks – gerai, neišplauks – irgi ne bėda". Taip besielgianti įmonė gerokai rizikuoja prarasti ne tik pinigų ir laiko, bet ir susigadinti reputaciją.


Specialistai neabejoja, kad kiekvienas pasikeitimas žmogaus gyvenime sukelia įtampą. Keisti darbą yra vienas iš didžiausių stresų. Tačiau kaip žmogui pavyks su juo susidoroti, priklauso ir nuo jo paties pastangų, ir nuo bendrovėje susiklosčiusių tradicijų.

Kai naudojama adaptavimo strategija – „išplauks – puiku, neišplauks – nereikalingas“, įmonei kyla rizika nukentėti ir finansiškai, ir prarasti daug brangaus laiko. Jei naujo darbuotojo priėmimui bus pasirengta iš anksto, žmogus greičiau susivoks, kaip ir ką jis turi daryti, ar jis pajėgus įveikti užduotis, ar jam reikia papildomos informacijos. O ir klaidų tikimybė sumažės.


Net jei darbuotojas supras, kad dabartinės pareigos – ne jam, bendrovę paliks be nuoskaudų. O įmetus darbuotoją į kolektyvą ir stebint, kaip jis „plaukia“, yra rizikos susigadinti ir santykius su klientais, ir įmonės įvaizdį. Pats žmogus, kuris sugebės „išplaukti“, gal ir užsigrūdins bei įgis puikios patirties, tik vargu, ar jis gerai jausis toliau dirbdamas įmonėje, kurioje nesirūpinama darbuotojais.

Jei naujas darbuotojas jaučiasi nevertinamas, įtampa, kuri ir taip didelė, dar labiau išauga, ir žmogus pradeda galvoti, kad jis čia nereikalingas, o kitoje vietoje su juo elgtųsi daug geriau.
Tik pradėjęs dirbti žmogus dar nėra įsipareigojęs įmonei. Jis tiesiog gali išeiti ieškodamas supratingumo ir didesnio palaikymo pirmomis darbo savaitėmis.

Kaip pasirengti naujo darbuotojo priėmimui:

- Pagrindinė informacija apie įmonę turėtų būti parengiama iš anksto. Naujam darbuotojui galima įteikti segtuvą, kuriame papasakota bendrovę, jos istoriją, oficialias ir neoficialias taisykles, tradicijas;

- Būtina aiškiai apibrėžti pareigas, nustatyti darbo tikslus, kokių veiklos rezultatų iš naujoko laukiama, kaip bus vertinama pasiektų rezultatų kiekybė ir kokybė. Tam puikiausiai gali pasitarnauti bandomojo laikotarpio veiklos planas, kurį parengia personalo skyrius drauge su tiesioginiu naujo darbuotojo vadovu;

- Būtina paaiškinti, kokiomis priemonėmis naujokas gali siekti nustatytų rezultatų, kas jam leidžiama ir kas draudžiama. Geriausia, kai šią informaciją naujokui suteikia jo tiesioginis vadovas, o ne personalo skyriaus darbuotojai ar kolegos;

- Vadovas turėtų reguliariai aptarti naujo darbuotojo darbo rezultatus, pasiteirauti, kaip sekasi dirbti, gal kyla kokių nors nesusipratimų, ar tenkina esamos sąlygos. Po keleto savaičių reikėtų aptarti praėjusį laikotarpį. Vadovas ir darbuotojas taip gauna progą išsakyti savo nuomonę, pageidavimus, pastabas bei įsitikinti, kad teisingai supranta vienas kitą;

- Svarbu kad naujokui būtų skirtas kuratorius, kurio šis galėtų klausti visko, kas jam rūpi;

- Labai svarbi ir neformalioji darbuotojo adaptacijos įmonėje pusė. Naujoką būtina paskatinti dalyvauti metinėse darbuotojų šventėse, komandos formavimo renginiuose. Naujoko kuratorius turėtų pasirūpinti, kad naujas kolega būtų pakviestas į neoficialius darbuotojų susitikimus, prisijungti prie bendradarbių per kavos pertraukėles.

Šaltinis: įvairių įmonių personalo skyrių informacija


Visa portale cv.lt esanti medžiaga priklauso UAB „Verslo žinios“, jeigu nenurodyta kitaip. Griežtai draudžiama ja naudotis ir platinti kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse be išankstinio UAB „Verslo žinios” sutikimo ir aiškios nuorodos į cv.lt kaip informacijos šaltinį.

Ieškote darbo?
CV.lt turi gerų darbo pasiūlymų
Dalintis:
_ Komentarai (0)
 

Rubrikos naujienos