Prieš keletą metų, Vokietijos pramonei kylant, inžinierių stoka buvo viena iš priežasčių, lėmusių mažesnę plėtrą, nei ji galėjusi būti. Sunkmetis šių specialistų poreikį šiek tiek apmalšino, tačiau problema tebelieka.

Kaip praneša Willis Fuchsas, Vokietijos inžinierių sąjungos vadovas, laisvų darbo vietų vėl daugėja.
"Spalį Vokietijoje inžinieriams turėjome 51.000 darbo pasiūlymą. Tai procentu daugiau nei rugsėjį", – sako organizacijos vadovas, kurį cituoja WELT ONLINE.

Prognozuojama, kad procentu padidėjusi šių specialistų paklausa - tik pati pradžia, nes jau ateinančiais mėnesiais laukiama geroko pramonės atsigavimo, tad ir inžinierių poreikis tik augs.

Jį didins ir tai, kad Vokietijos pramonė pasaulinei rinkai pasiūlo vis daugiau aukštųjų technologijų produktų. Tad inžinieriai jau seniai nebeatlieka vien konstruktoriaus funkcijų, reikalingi vis platesnių gebėjimų specialistai.

Inžinierių paklausos didėjimui įtakos turi ir demografinės problemos. Dėl jų Vokietijoje kasmet į darbo rinką įsilieja vis mažiau absolventų.
Tai rodo ir inžinierių amžiaus skirtumo proporcijos: jau nuo 2005-ųjų šių specialistų, kurie yra vyresni nei 55-erių, yra kur kas daugiau nei inžinierių, kurių amžius iki 35 metų.

Skaičiuojama, kad per artimiausius 10 metų į pensiją išeis kone pusė – t. y. milijonas – dabartinių inžinierių. O absolventų per tą laiką bus parengta tik 400.000. Todėl specialistų bus ieškoma ir užsienyje. Jau ir dabar Vokietijos įmonės mielai priima inžinierius iš kitų šalių.