Iš tarnybos į... RSS
Eglė JaliniauskienėPalieka AB „Krekenavos agrofirma“ (generalinė direktorė), nuo šiol dirbs UAB „Enerstenos grupė“ (personalo direktorė).

Darius ImbrasasPalieka UAB „Elsis TS“ (Generalinis direktorius), nuo šiol dirbs UAB „Enerstena VS“ (Direktoriaus pavaduotojas).

Marius NavickasPalieka Swedbank (Įvairių sričių vadovas), nuo šiol dirbs „Paskolų klubas“ (Valdybos narys, akcininkas).

Marius NavickasPalieka Swedbank (Įvairių sričių vadovas), nuo šiol dirbs „Paskolų klubas“ (Valdybos narys, akcininkas).

Kas savaitę gaukite šviežiausias karjeros naujienas!

Naujienlaiškio pavyzdys

Verslo naujienos RSS
Tauragės grindų lentų gamintojai: suvaldyti augimą – irgi iššūkis
Svajos dėl cukraus kainų gali virsti košmaru
Kinijos įsigijimai Vakaruose – po didinamuoju stiklu
„Ledo siaubą“ sukūrė kartu su Kauno mokslininkais
Vilniaus biržoje brėžiamos rekordinės kainų atžymos
PersiųstiSpausdinti

Ką atsakyti į galimo darbdavio klausimus

CV.LT

Kone kiekviename pokalbyje dėl darbo kartojasi tie patys ar panašūs klausimai. Parenkite atsakymus iš anksto. Štai keli patarimai, ką derėtų atsakyti į dažniausiai darbdavio užduodamus klausimus.


1. Ką papasakotumėte apie save?
Šiuo klausimu pokalbis dėl darbo dažniausiai ir prasideda. Atsakydami turėtumėte trumpai nupasakoti profesinį gyvenimą. Kalbėkite apie išsilavinimą, karjerą ir profesinius tikslus.
Pavyzdys: „Universitete X įgijau komunikacijos specialisto išsilavinimą. Nuo tada dirbau keliose agentūrose. Daugiausiai dirbau su šiais klientais (išvardinkite) ir koordinavau tokius projektus (trumpai apibūdinkite juos). Darbas man patiko, tačiau norėčiau išmėginti šį tą naujo ir pritaikyti patirtį tokioje bendrovėje, kaip jūsiškė.“

2. Kodėl išėjote iš darbo?
Kalbėkite apie įgytą patirtį ir karjeros planus, tačiau jokiu būdu nejuodinkite buvusio vadovo. Papasakokite apie tai, ko išmokote buvusiame darbe ir apie tai, jog įgūdžius norite pritaikyti tokiose pareigose, kuriose galėsite dar labiau tobulėti.
Pavyzdys: „Jaučiu, jog buvusiame darbe padariau viską, ką galėjau. Tačiau noriu siekti daugiau ir ieškau tokios įmonės, kuri man suteiktų tokią galimybę.“


3. Kaip įsivaizduojate save po 5 metų?
Suteikite progą galimam darbdaviui susidaryti įspūdį, jog nesiblaškote iš vieno darbo į kitą. Kad ir kokios būtų jūsų svajonės, pagalvokite apie tai, ko darbdavys tikėtųsi iš jūsų ateityje. Verčiau nutylėkite apie tokius planus, kaip kurti savo verslą, išeiti į pensiją 40-ties arba susilaukti 5 vaikų.
Pavyzdys: „Norėčiau įgyvendinti sumanymus jaunoje bendrovėje, tokioje kaip jūsiškė ir artimiausius kelerius metus gilintis į tarptautinę prekybą.“

4. Kokios jūsų silpnosios pusės?
Svarbiausia šio klausimo nesuprasti pažodžiui. Darbdavio tikrai nedomina, geras ar blogas virėjas esate. Jo nedomina ir nieko tokie nieko nepasakantys atsakymai, kaip „pernelyg gilinuosi į smulkmenas“ arba „esu darboholikas“. Atsakydami į šį klausimą nurodykite sritis, kuriose norėtumėte patobulinti žinias ar įgūdžius.
Pavyzdys: „Buvusiose pareigose neturėjau progos patobulinti viešo kalbėjimo įgūdžių. Iš tiesų, labai norėčiau dirbti tokioje pozicijoje, kurioje išmokčiau rengti prezentacijas ir kalbėti prieš auditoriją.“

5. Kodėl jus atleido?
Šis klausimas vis dažnesnis, kai ekonomika stagnuoja. Į jį itin sunku atsakyti, nes neretai darbuotojai nelabai žino, kodėl atleido juos, o buvę kolegos liko darbuotis. Geriausia šiuo atveju kalbėti kiek įmanoma nuoširdžiau.
Pavyzdys: „Sunkmetis paveikė ir mano buvusią darbovietę. Buvau vienas iš daugelio darbuotojų, kurių etatai panaikinti, nes įmonė buvo priversta taupyti. Tačiau esu tikras, kad mane atleido ne dėl mano veiklos rezultatų.“

Bus daugiau.


Visa portale cv.lt esanti medžiaga priklauso UAB „Verslo žinios“, jeigu nenurodyta kitaip. Griežtai draudžiama ja naudotis ir platinti kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse be išankstinio UAB „Verslo žinios” sutikimo ir aiškios nuorodos į cv.lt kaip informacijos šaltinį.

Ieškote darbo?
CV.lt turi gerų darbo pasiūlymų
Dalintis:
 
Pirmojo puslapio naujienos
Pageidaujami atlyginimai
Pageidaujami atlyginimai Kokios algos šiuo metu tikisi specialistai? cv.lt duomenų bazėje informaciją apie savo lūkesčius nuolat atnaujina tūkstančiai žmonių. Kviečiame ir jus susipažinti su pageidaujamų atlyginimų tendencijomis.
Pageidaujamas atlyginimas: agentasVidutinis pageidaujamas agento darbo užmokestis (atskaičius mokesčius/mėn.): 971 Eur.
Pageidaujamas atlyginimas: pardavėjasVidutinis pageidaujamas pardavėjų darbo užmokestis (atskaičius mokesčius/mėn.): 466 Eur.
Pageidaujamas atlyginimas: gamybos padalinio vadovasVidutinis pageidaujamas gamybos padalinio vadovas darbo užmokestis (atskaičius mokesčius/mėn.): 1.331 Eur.