Iš tarnybos į... RSS
Eglė JaliniauskienėPalieka AB „Krekenavos agrofirma“ (generalinė direktorė), nuo šiol dirbs UAB „Enerstenos grupė“ (personalo direktorė).

Darius ImbrasasPalieka UAB „Elsis TS“ (Generalinis direktorius), nuo šiol dirbs UAB „Enerstena VS“ (Direktoriaus pavaduotojas).

Marius NavickasPalieka Swedbank (Įvairių sričių vadovas), nuo šiol dirbs „Paskolų klubas“ (Valdybos narys, akcininkas).

Marius NavickasPalieka Swedbank (Įvairių sričių vadovas), nuo šiol dirbs „Paskolų klubas“ (Valdybos narys, akcininkas).

Kas savaitę gaukite šviežiausias karjeros naujienas!

Naujienlaiškio pavyzdys

Verslo naujienos RSS
„Lords LB Baltic Fund I“ baigė veiklą – nešė po 11% kasmet
Prezidentė: valstiečiai-žalieji turi pareigą formuoti naują koaliciją
Seimo rinkimų istorija: per 4 metus – iš dugno į viršūnę ir atvirkščiai
Britai traukia kozirius: dabar – prekyba su Kinija
Konservatoriai po susitikimo su prezidente: situacija nėra paprasta
PersiųstiSpausdinti

Nerado darbo, verslą sukūrė pati

Matas Miknevičius

Naujus verslus kurti gali ne tik universitetus vos baigę jaunuoliai. Ir nebūtinai tik didžiuosiuose miestuose. Tai kuo puikiausiai gali paliudyti anykštėnė, kurį laiką beviltiškai varsčiusi darbo biržos duris, o galiausiai darbo vietą susikūrusi pati.„Vieną dieną kaip įprastai nieko nesitikėdama ėjau į darbo biržą ir pamačiau, kad greta esančiame pastate atsirado laisvos patalpos. Iš karto kilo idėja toje vietoje pradėti verslą. Kadangi kelerius metus anksčiau dirbau floriste, nusprendžiau pardavinėti gėles“, – pasakoja Jolita Šilaikienė, „Jolės gėlių krautuvėlės“ savininkė.

Maždaug prieš metus verslininke tapusi p. Šilaikienė sako, kad pelno jos verslas vis dar neneša, tačiau tik dėl to, kad nuolat tenka nemažai investuoti. „Išlaidas galiu padengti iš to, ką uždirbu. Susikūriau darbo vietą, vėliau įsteigiau dar vieną. Nors Anykščiuose verslą kurti ir nėra labai paprasta, perspektyvų matau“, – dėsto pašnekovė.


Pradėjo su minimaliomis išlaidomis

Kaip pradėti verslą niekad anksčiau neturėjus jokios įmonės valdymo patirties ir dar esant bedarbiui? „Jei būtų tekę pirktis visus baldus, tai pinigų greičiausiai nebūtų užtekę. Turėjome medienos, iš jos vyras ir padarė visus baldus. Sutaupėme labai daug pinigų“, – pabrėžia p. Šilaikienė. Anot jos, didžioji išlaidų dalis teko visoms reikiamoms gėlėms susipirkti. Asortimentui plėsti ir dabar tenka didžioji investicijų dalis, mat jis labai priklauso nuo sezonų.

„Norint atdaryti parduotuvę, gėlių ir visokių kitokių reikiamų prekių teko nusipirkti už maždaug 10.000 Lt. Verslas toks, kad gėlių reikia vis užsisakyti iš naujo. Pavyzdžiui, per Velykas išlaidų dar daugiau, nes žmonės nori įvairių puošmenų: kiškučių, kiaušinukų ir pan.“, – sako krautuvės savininkė.

Itin daug Anykščiuose kainuoja patalpų nuoma. Kadangi vietų verslui kurti šiame miestelyje yra itin mažai, nuoma atsieina ne ką pigiau nei didžiuosiuose miestuose. „Nuoma kiekvieną mėnesį kainuoja apie 1.000 Lt. Šiame miestelyje ji visur tokia brangi, kainos labai smarkiai užkeltos. O, pavyzdžiui, gėlių kainos čia maždaug du kartus mažesnės nei tokioje pačioje parduotuvėje kur nors, tarkim, Kaune“, – skaičiuoja p. Šilaikienė.

Verslas bendruomenei

Verslininkė savo parduotuvę siekė atidaryti pagal Prancūzijoje nusižiūrėtą verslo modelį. Pasak jos, nedideliame miestelyje išsilaikyti gali tik būdamas bendruomenės dalis, su visais palaikydamas gerus santykius.

„Man labai patiko viena parduotuvėlė Prancūzijoje. Žmonės ten ateina ne tik nusipirkti, bet ir pasikalbėti, pajuokauti. Ten visuomet gera nuotaika. Stengiuosi, kad ir mano krautuvėlėje Anykščiuose tvyrotų panaši atmosfera. Žmonės čia visi vieni kitus pažįsta, būna, kad ateina tiesiog pasisveikinti ar pasveikina su gimtadieniu. Bendruomeniškumas čia labai svarbus“, – dėsto verslininkė. Moteris sako nemananti, kad verslą ateityje Anykščiuose būtų galima plėsti. Esą rinka čia per maža, o klientų net ir vienai parduotuvėlei galėtų būti daugiau.

„Anykščiai labai gražiai sutvarkyti, čia gera gyventi, tačiau verslo atžvilgiu yra beveik mirę. Čia praktiškai nėra stambesnių įmonių, pramonės. Didelio verslo čia nesukursi, nes tiesiog žmonių nėra labai daug. Verslo aplinkos atžvilgiu Anykščiai tikrai nėra pats geriausias miestelis“, – apibendrina moteris.

Tiekėjai

Norint pradėti prekybos gėlėmis verslą visų prima reikėjo rasti tiekėjų. Nors tai atrodo sudėtingiausia dalis, p. Šilaikienė sako su ja susitvarkiusi visai nesunkiai.

„Gėlių tiekėjų internete yra daugybė, tereikia nepatingėti su jais susisiekti. Man dėl to nekilo jokių sunkumų, galėjau net pasirinkti, iš kur pirkti patogiausia, kas siūlo geriausią kainą. Paskui jau sprendi, kokį antkainį užsidėti, kad verslas galėtų gyvuoti, o klientams neatrodytų per brangu“, – kalba verslininkė.

Anot jos, atidarius parduotuvę tiekėjai patys pradėjo būriuotis prie jos durų. „Jų irgi toks darbas. Kuo daugiau iš jų pirks, tuo daugiau uždirbs, tad iš karto sužino, kai kokia nauja parduotuvė atsidaro. Dabar tiekėjai patys pas mane eina, o aš galiu pasirinkti. Vieni turi vienokių gėlių, kiti – kitokių. Problemų dėl to nekyla“, – sako p. Šilaikienė.

Straipsnis publikuotas dienraštyje "Verslo žinios".


Visa portale cv.lt esanti medžiaga priklauso UAB „Verslo žinios“, jeigu nenurodyta kitaip. Griežtai draudžiama ja naudotis ir platinti kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse be išankstinio UAB „Verslo žinios” sutikimo ir aiškios nuorodos į cv.lt kaip informacijos šaltinį.

Ieškote darbo?
CV.lt turi gerų darbo pasiūlymų
Dalintis:
 
Pirmojo puslapio naujienos
Pageidaujami atlyginimai
Pageidaujami atlyginimai Kokios algos šiuo metu tikisi specialistai? cv.lt duomenų bazėje informaciją apie savo lūkesčius nuolat atnaujina tūkstančiai žmonių. Kviečiame ir jus susipažinti su pageidaujamų atlyginimų tendencijomis.
Pageidaujamas atlyginimas: agentasVidutinis pageidaujamas agento darbo užmokestis (atskaičius mokesčius/mėn.): 971 Eur.
Pageidaujamas atlyginimas: pardavėjasVidutinis pageidaujamas pardavėjų darbo užmokestis (atskaičius mokesčius/mėn.): 466 Eur.
Pageidaujamas atlyginimas: gamybos padalinio vadovasVidutinis pageidaujamas gamybos padalinio vadovas darbo užmokestis (atskaičius mokesčius/mėn.): 1.331 Eur.