1. Ilgi nedarbo periodai
Jei jūsų gyvenimo aprašyme yra laikotarpių, kuomet ilgesnį laiką nedirbote, suraskite kiekvienam jų paaiškinimą, nes tokios "skylės" darbdaviui pro akis nepraslysta. Paprastai paaiškinimo reikėtų, jei nedirbote ilgiau nei tris mėnesius.

2. Nepasirengę ateinate į pokalbį
Blogiausia, jei nueinate į pokalbį, bet nesate padarę namų darbų ir nepasidomėję įmone. Aišku, per pokalbį dažniau bus klausimai užduodami jums, bet jei patys neturėsite ko paklausti, atrodysite prastai. O norint klausti, reikia jau būti susirinkus šiek tiek informacijos apie bendrovę. Tais šiais laikais padaryti nesunku, nes gelbsti internetas.

3. Nepasirūpinate rekomendacijomis
Rekomendacijų nebūtina siųsti kartu su CV, tačiau motyvaciniame laiške reikėtų nurodyti ankstesniųjų darboviečių asmenų, kurie galėtų galimam darbdaviui apie jus papasakoti, kontaktus. Einant į pokalbį, pravartu nusinešti ir rašytines rekomendacijas, tačiau jose irgi turi būti asmenų kontaktai, nes personalo specialistai dažnai linkę patys pasitikrinti informaciją apie kandidatą.

4. Per pokalbį nepalankiai atsiliepiate apie buvusį darbdavį
Tai viena iš esminių klaidų, nes taip sukuriate nepatikimo žmogaus įvaizdį. Darbdaviui gali kilti įtarimų, kad ateityje pradėsite juodinti ir jį. Net jei iš tiesų buvote atleisti iš ankstesnio darbo dėl darbdavio kaltės ir dabar nešiojatės nuoskaudos kirvį užantyje, neišsiduokite.

5. Esate pakeitęs labai daug darboviečių
Šiais laikais niekas nesitiki, kad vienoje įmonėje dirbsite ištisus dešimtmečius. Tačiau jei per metus pakeičiate 5 darbovietes, tai jau verčia suklusti. Reiškia, arba jūsų charakteris yra nesugyvenamas, arba trūksta kompetencijos, ką jau kalbėti apie lojalumą.
Jei iš tiesų esate pakeitęs labai daug darboviečių, į CV įtraukite tik tas, kur dirbote ilgiausiai arba kur pasiekėte geriausių rezultatų.

6. Painiojatės atsakinėdami
Personalo atrankos specialistai dažnai laikosi taktikos ir užduoda tuos pačius klausimus, tik juos perfrazuoja. Taip bandoma įsitikinti, ar kandidatas iš tiesų sako tiesą. Taigi patarimas: nebandykite savęs pagražinti, kalbėkite tik teisybę, tada neteks ir painiotis atsakinėjant.

7. Per dideli lūkesčiai
Šiais laikais dažniausiai sąlygas diktuoja darbdaviai. Žinoma, per daug savęs nuvertinti negalima. Bet pervertinę greičiausiai darbo pasiūlymo nesulauksite. Todėl geriausia ieškoti kompromiso. Jei siūlomos sąlygos netenkina, galima dėl kai kurių jų pasiderėti. Paprašykite laiko pagalvoti – tai kur kas protingesnis sprendimas, nei iš karto pasakyti neigiamą atsakymą. Tačiau pernelyg ilgai nedelskite ir apsispręskite, nes gali būti, kad kiti kandidatai savo sprendimą praneš greičiau.

8. Standartinis gyvenimo aprašymas
Daugiau galimybių būti pastebėtiems turi tie, kurie paredaguoja gyvenimo aprašymą pagal siūlomą poziciją, išryškindami patirtį ar gebėjimus, reikalingiausius šiai darbo vietai. Blogiausia, ką galite padaryti: išsiųsti CV kelioms įmonėms ir e. pašte nurodyti visų gavėjų adresus.

9. Trūksta kontaktų
CV privalu nurodyti savo kontaktinius duomenis: telefono numerį ir e. paštą. Nors tai elementaru, tačiau kai kurie kandidatai pamiršta tai padaryti arba nurodo tik vieną kurį.

10. Nenurodote motyvacijos
Tam geriausia pasitarnauja motyvacinis laiškas, kuriame papasakojate, kodėl būtent jūs esate tinkami užimti siūlomą darbo vietą ir kodėl jos norite. Šiuo atveju irgi pravartu pakoreguoti motyvacijos laišką kiekvienai vakansijai. Žinoma, tai pareikalaus pastangų. Tačiau darbo ieškojimas – irgi darbas. Jį atlikę be priekaištų, greičiau sulauksite darbo pasiūlymo.