Video patarimai
Video patarimai Kaip elgtis pirmą dieną darbe?

Tinkamai apsirenkite, tai suteiks pasitikėjimo ir padarys gerą pirmą įspūdį.

PersiųstiSpausdinti

Kaip valdyti talentus: 4 taktikos

CV.LT

Kad galėtumėte įvertinti rizikas ir priimti geriausius personalo valdymo sprendimus, apie savo darbuotojus turite žinoti pakankamai daug. Štai keturios pagrindinės priemonės, padėsiančios atpažinti ir išlaikyti geriausius darbuotojus.


1. Pašalinkite nuolatinius atsilikėlius

Vienas darbuotojas yra geras žmogus ir nekelia didelių problemų, bet jis tiesiog nepakankamai gerai dirba. Nors keletą kartų buvo paaukštintas, viliantis, kad aukštesnės pareigos ir didesnė alga motyvuos, jo veiklos rezultatai negerėja.


Dabar pats laikas padaryti tai, ką vis atidėliojote. Pirmiausia, nustatykite, kurie darbuotojai dirba mažiausiai efektyviai. Tada įvertinkite, ar nuolatiniai atsilikėliai tikrai dirba tose pareigose, kurios jiems tinka. Gal jų veiklos rezultatai šlubuoja, nes netinka funkcijos, jiems vadovauja prastas vadovas, per mažai dėmesio buvo skirta jų mokymams ir pan. Kad išsiaiškintumėte šiuos dalykus, būtina remtis faktais, o ne nuomonėmis. Gali paaiškėti, kad tarp „neblizgančių“ darbuotojų yra tikrų „perliukų“, tik sėdinčių ne savo rogėse.

2. Išmeskite supuvusius obuolius
Kitas darbuotojas yra puikus specialistas, bet tiesiog nepakenčiamas kolega. Jis tampa konfliktų ar įtampos priežastis kur tik pasirodo. Ar tokių yra ir pas jus? Šie žmonės gali būti tikri profesionalai, bet jų negatyvios nuostatos ir problematiškas elgesys, gali kelti sumaištį visame kolektyve.
Tokiais laikais, kai komanda turi būti sutelkta it kumštis, nes tik taip atlaikys sunkmečio iššūkius, supuvę obuoliai gali tapti tikra kliūtimi. Komandoje nesugebantis dirbti žmogus jums kainuos daugiau, nei yra vertas. Nurykite karčią piliulę ir parodykite jam duris.

3. Atraskite paslėptus brangakmenius
Ar pilnai panaudojate savo talentus? Juk dauguma organizacijų talentų valdymo programas taiko tik aukščiausio lygio vadovams. Atsimerkite ir įvertinkite visus darbuotojus. Tai padės nustatyti, kurie darbuotojai turi genijaus DNR, o kas jau pasiekė savo ribas. Kai išsiaiškinsite, kurie turi didžiausią potencialą augti, suteikite jiems visas galimybes mokytis, tobulėti, kilti pareigose. Taip ugdysite ir jų lojalumą.

4. Tęskite darbuotojų paiešką
Ketinimas nieko nesamdyti retai kada atsiperka, nes dairytis gerų specialistų verta nuolat. Ir nesvarbu, pačioje įmonėje ar rinkoje. Juo labiau, kad ekonominio nuosmukio laikais ir pačius geriausius galima gauti pigiau. Tinkamai pasirinkus, tokie žmonės į įmonę atsineš patirtį, kontaktus ir žinias, kurias galės perduoti ir senbuviams. Labai tikėtina, kad iš to laimės visi.

Parengta pagal „Profiles International“.


Visa portale cv.lt esanti medžiaga priklauso UAB „Verslo žinios“, jeigu nenurodyta kitaip. Griežtai draudžiama ja naudotis ir platinti kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse be išankstinio UAB „Verslo žinios” sutikimo ir aiškios nuorodos į cv.lt kaip informacijos šaltinį.

Ieškote darbo?
CV.lt turi gerų darbo pasiūlymų
Dalintis:
 
Įrašai: 1-6
Rita
2009.11.02 14:36
O kas jeigu tos supuvusius obuolius patys vadovai ir "supūdė", neįvertindami, nekreipdami dėmesio į jų nuomonę, o proteguodami tik jiems palankius asmenis.
Negi nuolankumas yra pati geriausia darbuotojų savybė?
DEVil
2009.11.03 22:12
Ir svarbiausia taisyklė - genijai idiotams nedirba !
Du X
2009.11.03 22:57
Ne genijams seniai nėr ką ant LT veikti, po krizės genijai matyt dirbs už penkis.
aga
2009.11.04 10:11
toks jausmas kad šį straipsnį ir rašė supuvęs obuolys
Basheer, llrobinsatcharwctc.net
2012.03.17 08:34
Woah nelly, how about them aplpes!
Ummu, t.poublefienatcharweb.com.au
2012.11.24 13:48
There is a critical shortage of informative aritlces like this.
Įrašai: 1-6
Rubrikos naujienos