Jeigu jau pradėjai galvoti apie verslą - neabejok. „Pagrindinė jaunų žmonių problema yra baimė įgyvendinti sumanymus ir savęs nuvertinimas. Jaunystė - tai metas kai gimsta idėjos ir yra daug neišsemiamos energijos. Siūlau jaunam žmogui į verslą žiūrėti kaip į ekspediciją. Susidedi daiktus ir eini, nežinodamas, kokių kliūčių sulauksi ateityje ir kaip jas įveiksi. Pakeliui sutikus didelį kalną (problemą), apeini jį, sutikus sraunią upę (neigiama nuomonė) - perplauki.“ – sako Andrejus Avchimovičius, projekto „Rotary Akademija“ alumnas.

Pasak jo, svarbu įsisąmoninti, kad įvykiai gali koreguoti jauno verlsininko kelią, bet tikslas turi išlikti stabilus, tikėjimą reikia išlaikyti karštą.

„Užsirašykite kur nors ant sienos, kad "visada nesisekti negali" ir vis tai prisiminkite, nes seksis ne visada, bet išlieka tie, kurie nepasiduoda“, - sako Daiva Viselgaitė, „Rotary Akademija“ koordinatorė
Svarbiausia – turėti idėją. Kitas žingsnis – tinkamas idėjos įvertinimas.  Prieš pradedant įgyvendinti idėją reiktų pasvarstyti, kokiai auditorijai jinai yra aktuali, kokios tendencijos vyrauja toje rinkoje, kokią poziciją joje užimtų jūsų būsimas verslas. Atsakyti į klausimą, kokių pranašumų jūsų verslo idėja turi prieš būsimus konkurentus yra labai svarbu.

Planas. Kaip ir rengiant bet kokį projektą, reikalingas planas. Pirmiausia, jis padės tinkamai susidėlioti viską į savo vietas. Apmąstysite savo stipriąsias ir silpnąsias puses, galbūt rasite spragų, todėl ieškosite būdų, kaip jas užpildyti. Tai sunkiausia dalis,  nes reikia numatyti visus punktus. Rinkodara, tikslai, patalpos, įrenginiai, tiekėjai, žaliavos, logistika, personalas, finansiniai paskaičiavimai – viskas turi atsispindėti verslo plane. Kruopščiai ir atsakingai parengtas verslo planas gali pritraukti potencialius investuotojus.  Tai gali būti raktas į sėkmę.

Vienas lauke – ne karys. Reikia stengtis savo idėja užkrėsti kitus, t.y.  ieškoti verslo partnerių, Jie yra savo srities žinovai, iš jų verta semtis įkvėpimo, mokytis iš jų klaidų. Jeigu potencialiems verslo partneriams patiks nauja verslo idėja, jie noriai pasidalins ne tik savo patirtimi, bet ir parems finansiškai.

Stereotipai. Viena didžiausių pradedančiųjų baimių – lėšų trūkumas. Žmonės galvoja, kad Lietuvoje nėra pinigų. Tačiau tai ne visai tiesa. Yra žmonių, kurie jų turi, bet nemato prasmės jų į kažką investuoti. Jeigu jau kažkas „susirgo“ jūsų idėja, didelė tikimybė, kad viskas klostysis sėkmingai.

Užteks bijoti. Pradėkite įgyvendinti savo idėją. Turite apsispręsti – ar veiksite individualiai, ar steigsite savo įmonę. Tai priklauso nuo to, kokią veiklą pasirinksite.  Pasirūpinkite reikalingais leidimais ir licencijomis.  Taip pat būtina turėti pradinį kapitalą, jį gali sudaryti santaupos, remėjų pagalba, artimųjų indėlis.  Jei reikia, įsigykite įrangą, išsinuomokite patalpas.

Veiksmas.  Vienas verslo nepadarysi, be partnerių ir investuotojų, įmonei reikalinga ir žmogiškieji ištekliai, t.y.  komanda. Sudarykite sąrašą darbų, kurie bus atliekami jūsų verslui vystyti ir ieškokite žmonių, kurie tai galėtų padaryti.  Žinią apie save reiktų skleisti, tai gali padėti nemokami kanalai, pvz., paskyra  „Facebook‘e“.