Daugelis darbuotojų pirmenybę atiduoda nuotoliniam darbui, tvirtina apklausos, kurią rengė telekomunikacijų bendrovė „Skype“, rezultatai. Juo labiau, kad informacinės technologijos daugeliui specialistų savus darbus nudirbti leidžia nebūtinai sėdint prie darbo stalo kontoroje.

Apkausos duomenys atskliedžia, kaip keitėsi komunikavimo priemonės nuo 2009 m. pabaigos iki šių metų. Labiausiai augo vaizdo konferencijos (15%) ir individualios konferencijos (13%). Bendravimas socialiniuose tinkluose ir trumposiomis žinutėmis ūgtelėjo 1% ir išliko stabiliomis komunikacijos priemonėmis. Tačiau fiksuoto ryšio telefonais naudojamasi vis rečiau (-6%), taigi manoma, jog jie artimiausiu laiku bus pakeisti naujesnėmis technologijomis.

Apklausoje dalyvavo 500 įvairaus dydžio verslo įmonių, kuriose dirba nuo 4 iki daugiau nei 2. 500 darbuotojų. 62% bendrovių nurodė, jog darbuotojams jau leido dirbti iš namų, 34% šių įmonių darbuotojų  taip dirba retkarčiais, o iš šio skaičiaus trečdalis taip praleidžia beveik pusę savo darbo laiko. Dažniausiai taip buvo linkusios elgtis stambios įmonės, kuriose dirba nuo 500 iki 2. 500 darbuotojų, rašo portalas „Mashable“

Vienu iš teigiamiausių tokio darbo savybių yra darbo laiko lankstumas ir mėgavimasis pačiu darbu. Šias savybes, kaip vienas svarbiausių, darbuotojai nurodė greta atlyginimo ir darbo kokybės.

Darbo iš namų privalumų įžvelgia ir darbdaviai. Net 75% vadovų ir viršininkų teigė, jog tai jiems yra priimtina, o 56% įsitikinę, jog darbuotojai tokiu būdu atnešė daugiau pelno įmonei.