Druskininkietis verslininkas, Grūto parko įkūrėjas Viliumas Malinauskas: "Žvejodamas pailsiu kaip žmogus"

Poną Malinauską skambučiu pagavome kaip tik atostogaujantį. Jis prisipažino, kad per atostogas – žvejyba jam šventas dalykas.

"Ką veikiu per atostogas? Ogi žvejoju. Va, ir dabar supuosi Atlanto vandenyne, netoli Norvegijos krantų, ir žuvį traukiu", – atsipalaidavęs pasakoja p. Viliumas.
Žvejoti jis išsirengia per kiekvienas atostogas. Ir taip jau keliolika metų. Kodėl būtent renkasi žvejybą?

"Todėl, kad niekas netrukdo, niekas galvos neūžia, niekas nebamba. Tik žvejodamas galiu pailsėti kaip žmogus", – tvirtina verslininkas

Ar per atostogas nespėja pasiilgti verslo ar to paties parko, dėl kurio kartas nuo karto užverda aistros tai tarp politikų, tai tarp autorių teisių gynėjų?

"Kad žinote, kuo eini senyn, tuo vis mažiau ko nors pasiilgsti", – nuo Atlanto vandenyno ataidi p. Malinausko juokas. 

Jonas Albrechtas, Norvegijos gyvybės ir pensijų draudimo bendrovės filialo „Vital Life“ Lietuvoje direktorius: "Mobilusis telefonas neatostogauja"

Ponas Albrechtas pasakoja, kad per atostogas dažniausiai siekia ištrūkti iš Lietuvos ir pakeliauti.
„Dažniausiai traukia pietų kraštai. Tačiau į juos keliauti reikia tada, kai pas mus šalta. Be to, šią vasarą nusprendžiau išbandyti, ką siūlo mūsų šalies kurortai. Kadangi mėgstu ramų poilsį, manau, Nida tam tiks kuo puikiausiai. Galbūt dar pavyks kelioms dienoms aplankyti vieną iš Europos sostinių", – šypsosi draudimo bendrovės vadovas.

Atostogoms jis žada skirti dvi savaites. Paklaustas, ar tai daug, ar mažai vadovui, p. Albrechtas prisimena, kad jo kolegos iš užsienio ilsisi ištisas 4 – 5 savaites.
„Kartais tik po dvejų savaičių atsipūtimo pradedi iš tiesų ilsėtis. Tad norėtųsi, kad tos atostogos būtų ilgesnės. Tačiau yra kaip yra“, – kiek apgailestauja jis.

Tiesa, p. Albrechtas patvirtina taisyklę, kad vadovams net ir per atostogas atsidėti vien poilsiui – nevalia. Mat jo mobilusis telefonas ir elektroninis paštas – neatostogauja.  

 

Dainius Dundulis, UAB "Norfos mažmenos" valdybos pirmininkas: "Palangoje normaliai nesu buvęs"

Poną Dundulį klausimas apie vasaros atostogas sutrikdė. Šią vasarą, kaip ir visomis, jis ilsisi, bet apie tikras atostogas lyg ir neturi ką pasakyti. "Dar neatostogavau", – nutęsia jis ir užsimena, kad bent kas antrą savaitgį polisiauja sodyboje Molėtų rajone.
Ten žvejoja, pjauna žolę, dirba žemę, nenumoja ranka ir smulkius statybinius darbus.
Tai ilsitės ar tiesiog iš reikalo prižiūrite sodybą? – kvočiame.
"Na, vienas reikalas išdažyti 20 m2, ir visai kitas reikalas būtų 2.000 m2. tai jau būtų darbas", – juokiasi pašnekovas. Jis pasakoja išmaišęs visą Europą, viešėję Meksikoje, Kinijoje.  O štai Palangoje, prisipažįsta, "normaliai nebuvęs nuo vaikystės".
"Turiu darbo reikalų nuvažiuoju. Bet ilsėtis, nesiilsiu, per daug žmonių ir servisas prastas. Nesakau, kad neįpirkčiau mūsų pajūrio paslaugų. Tačiau kartais kyla klausimas, ką gauni už tuos pinigus", – kritikuoja Palangą pašnekovas.
Iš Lietuvos p. Dundulis dažniausiai išvažiuoja šaltuoju metu sezonu slidinėti arba į šiltuosius kraštus. Anot jo, vasarą Lietuvoje oras geras, galima puikiai ir gimtinėje atsipūsti. Vėlgi kalba apie savaitgalinį poilsį.
Kita vertus, verslininkas džiaugiasi, kad dabar galėtų sau leisti poros savaičių tikrą atotrūkį nuo darbo, ko negalėjo prieš dešimtmetį. "Tada ne tik verslą buvo nesaugu palikti, bet ir nežinia, kas galėjo šauti į politikų galvas. Dabar Lietuvoje padėtis tikrai stabilesnė", – kalba jis.
Tik pokalbio pabaigoje p. Dundulis prisipažįsta, kad visgi ir šią vasarą laukia įodimi kelionė į Irkutską. Prie Baikalo. Žinoma, jeigu susitikimą su verslo partneriais galima vadinti atostogomis. 

Bronislovas Vainora, „Centrum Hotels“ viešbučių grupės generalinis direktorius: " Vasarą iš Lietuvos nė varu neišvarysi".

 

Viešbučių verslo savininkas p. Vainora dar neatostogavo ir net nesiruošia. Šypsodamasi sako, jog Iš Lietuvos vasarą nėra ko važiuoti: puikus kraštas, kuriame apstu galimybių puikiai praleisti savaitgalius. Todėl savaitgaliais mieste jį sunku rasti – važiuoja į Palangą arba į sodybą Molėtuose, kur jokie žemės ar ūkio darbai nelaukia.

„Tik katinas“, - kvatoja.Dažniausiai atostogauja pavasarį – kasmet vyksta slidinėti.

„Į tolimesnius kraštus ištrūksiu gal lapkritį, gruodį arba sausį. Gal tai bus kruizas – neklauskit, nes nieko kol kas nenusprendžiau‘, - ginasi nuo įkyrių klausimų.Ir priduria, kad į keliones dažniausiai leidžiasi ne vienas – su šeima.

Giedrius Kazlauskas, UADBB "Aon Lietuva" generalinis direktorius: "Nida - pati geriausia vieta Lietuvoje".

Ponas Kazlauskas, žurnalisto pričiuptas beatostogaujantis Lietuvos pajūryje, neatsisakė pagelbėti susigaudyti besikeičiančioje Lietuvos draudimo rinkoje ir jos pokyčiuose. Tuo pačiu jis papasakojo, kodėl vasaros atostogoms renkasi Nidą.

"Kaip atostogauju? Gerai. Vakar ir užvakar oras buvo puikus, šiandien – nelabai. Bet nieko, svarbu - gera nuotaika", – sakė p. Kazlauskas.

Kodėl garantuotos saulės ir poilsio jis ieško ne už tūkstančio kilometrų, o Lietuvoje?

"Buvo galimybė, nenorėjau niekur toli važiuoti. Nida man patinka. Pati geriausia vieta, kur Lietuvoje esu buvę", – pasirinkimą motyvuoja p. Kazlauskas.