Video patarimai
Video patarimai Kas svarbu ruošiantis pokalbiui dėl darbo

Kokius namų darbus turėtumete atlikti prieš eidamas į pokalbį dėl darbo? Kuo daugiau pasidomėkite apie jus pakvietusią įmonę. Susirašykite savo stipriasias ir silpnasias puses. Sugalvokite, kaip savo trūkumus paversti privalumais. Pasiruoškite trumpą prisistatymą, kodėl darbdavys turetų pasirinkti būtent jus. Apgalvokite klausimus, kuriuos gali darbdavys jums užduoti per pokalbį, ir parenkite atsakymus.

PersiųstiSpausdinti

Dešimt būdų užmušti iniciatyvą

Airida Zavadskė Profiles International vadovė Baltijos šalyse

Jei norite užspausti kūrybiškumą ir atsikratyti nereikalingo vargo su darbuotojų pasiūlymais ir iniciatyvomis, štai dešimt žingsnių, kurie jums "garantuos" sėkmę.


1. Kritikuokite
Kritikuokite visas naujas idėjas. Nurodykite visas silpnąsias puses, trūkumus ir aplinkybes, dėl kurių idėja negali būti įgyvendinama. Kuo labiau patyręs vadovas, tuo lengviau paaiškinti, kodėl pasiūlymas niekam tikęs.

2. Uždrauskite “Minčių lietų”
“Minčių lietus” yra senamadiškas ir visiškai nepasiteisinęs dalykas. Vienintelis rezultatas, kurį jis pateikia – tai krūva idėjų, kurios turi būti kuo greičiau sukritikuotos.


3. Užsikraukite problemas
Generalinis direktorius ir vadovų komanda turėtų imtis išspręsti visas įmonę užgriuvusias problemas. Strateginiai klausimai yra pernelyg svarbūs ir sudėtingi, kad būtų svarstomi eilinių darbuotojų.

4. Akcentuokite našumą, ne inovacijas
Susitelkite ties tuo, kaip dabartinį verslo modelį padaryti efektyvesnį.  Užtikrinkite, kad laikas nebūtų švaistomas naujoms sistemoms ar veiklos principams išbandyti.

5. Persidirbkite
Įmonė turėtų įdiegti sunkaus darbo ir viršvalandžių kultūrą. Tik sunkus darbas gali išspręsti visas problemas. Vadovai turėtų suprasti, kad nėra reikalo ieškoti naujoviškų sprendimų – tik atkakliai dirbti įprastu būdu, kol galų gale sunkumai bus įveikti.

6. Prisiriškite prie plano
Įmonei verta parengti detalų veiklos planą ir laikytis jo bet kokiomis aplinkybėmis. Jei idėja nebuvo numatyta plane, vadinasi, jai nėra išteklių.

7. Bauskite už klaidas
Jei darbuotojas išbando idėją, kuri nepasiteisina, jo turi laukti griežta bausmė. Įmonės politika turi būti atlyginti už sėkmę ir bausti už klaidas.

8. Nepasitikėkite žmonėmis “iš išorės”
Įmonės vadovai, kurie čia dirba daugybę metų, išmano verslą žymiai geriau už bet kurį atėjūną iš išorės. Kitų įmonių veikla yra visiškai skirtinga – jei kažkas pasiteisino kitoje įmonėje, tai tikrai neveiks pas jus.

9. Paaukštinkite tik savus žmones
Aukštesnės pareigos turi atitekti tik saviems žmonės, ypač jei jie dirba įmonėje ilgą laiką – tai padeda išlaikyti darbuotojus ir skatina lojalumą ir sunkų darbą. Dar svarbiau, įmonė nėra užkrečiama eretiškomis mintimis iš išorės.

10. Nešvaistykite lėšų mokymams
Kūrybiškumo neįpūsi – tai reta įgimta savybė, kuria pasižymi tik išrinktieji. Nėra prasmės švaistyti lėšų, bandant antis paversti gulbėmis.


Parengta pagal  Paul Sloane - www.realinnovation.com

 


Visa portale cv.lt esanti medžiaga priklauso UAB „Verslo žinios“, jeigu nenurodyta kitaip. Griežtai draudžiama ja naudotis ir platinti kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse be išankstinio UAB „Verslo žinios” sutikimo ir aiškios nuorodos į cv.lt kaip informacijos šaltinį.

Ieškote darbo?
CV.lt turi gerų darbo pasiūlymų
Dalintis:
 
Rubrikos naujienos