Apklausa „Geidžiamiausias darbdavys 2009“, kurią organizuoja UAB „Verslo žinios“ ir karjeros portalas cv.lt, jau surikiavo bendroves, kuriose, žmonių manymu, dirbti yra geriausia.
Pasak apklaustųjų, svarbiausi kriterijai, lemiantys darbovietės pasirinkimą yra patrauklus atlyginimas, galimybė dirbti įdomų darbą, mokytis ir tobulėti

Trečią kartą
SEB bankas į lyderių viršūnę užkopė trečią sykį, geidžiamiausiu darbdaviu bendrovė buvo pripažinta ir 2005 m. bei 2007 m. Pernai trečią poziciją užėmusią bendrovę šiemet į pirmą vietą iškėlė ir vadovai, ir darbo neturintys apklaustieji. Nuo lyderio gerokai atsiliko antrą vietą pelniusi „Omnitel“, kuri pernai užėmė paskutinę penketuko poziciją, ir iš septintos vietos pakilusi „Bitė Lietuva“. Į ketvirtą vietą išsiveržė „Nordea Bank Lietuva“, pernai likusi šešta, o paskutinė penketuke – net iš 12 pozicijos šoktelėjusi AB TEO LT.

„Tai, kad žmonės nuolatos mus pastebi ir nori tapti komandos dalimi, pirmiausiai lemia mūsų darbuotojai. Viskas, ką jie papasakoja apie darbą banke savo artimiesiems ar aplinkiniams labai didele dalimi formuoja ir lemia nuomonę apie mus kaip darbdavį“, – gerų bendrovės rezultatų priežastis nurodo Jolita Lauciuvienė, SEB banko Personalo departamento direktorė, ir priduria, kad įtaką palankiai visuomenės nuomonei taip gali daryti bendrovės aktyvus dalyvavimas visuomeniniuose renginiuose.

Nukrito
Pernai pirmas dvi pozicijas užėmusios AB „Swedbank“ (tuo metu „Hansabankas“) ir UAB „Švyturys – Utenos alus“ šiemet smuko per šešias pozicijas ir atitinkamai užėmė 7 ir 8 vietas.

„Priežastis, kodėl esame vertinami silpniau – akivaizdi: metų pradžioje dėl ekonominės recesijos buvome priversti atsisveikinti su dalimi darbuotojų, ir to neslėpėme. Aišku, kad personalą atleidžiantis darbdavys negali būti vertinamas aukščiausiais balais – tą supranta ir vertintojai, ir mes patys“, – aiškina Rolandas Viršilas, „Švyturio-Utenos alaus“ generalinis direktorius, pernai minėjęs, kad sieks pirmos vietos geidžiamiausiųjų sąraše.

Iš praėjusių metų penketuko iškrito ir UAB „Lietuvos draudimas“, tiesa, šią bendrovę dauguma atskirų apklaustųjų grupių pripažino kaip vieną geidžiamiausių: ją į antrą poziciją kėlė studentai ir vadovai, tarp lyderių bendrovę taip pat mato didžiųjų šalies miestų gyventojai. O štai ketvirtą poziciją užimantis "Nordea Bank Lietuva" į geidžiamiausių penketuką šiemet pateko pirmą sykį.

„Savo organizacijoje visi bendrai ir kartu kuriame atmosferą „aš galiu, aš noriu, aš pasieksiu“. Nuoseklus ir kryptingas darbas šioje srityje rodo, kad tai duoda teigiamų rezultatų“, – džiaugiasi Inga Skisaker, banko generalinė direktorė.

Kiekvienam po geidžiamiausią
Pasak bendrovių atstovų, pasakyti, kaip tapti geidžiamiausiuoju, yra sunku, nes kiekvienas darbuotojas pasirenka sau artimiausią darbovietę.

„Būti geidžiamiausiu mums reiškia, turėti savo „asmenybę“, kurią kaip patraukliausią pasirinktų tie žmonės, kurių vertybės mums labai priimtinos“, – tikina Saulius Būdvytis, iš pirmos į septintą vietą smuktelėjusio „Swedbank“ Personalo departamento direktorius, vaizdžiai palygindamas, esą kaip ne visi vyrai nori vesti „Mis pasaulis“, taip ne visi žmonės nori dirbti įmonėje, kurią dauguma išrenka geidžiamiausia.

Tačiau Antanas Zabulis, antroje pozicijoje šiemet atsidūrusios „Omnitel“ prezidentas, siūlo ir bendrą apibrėžimą, esą geidžiamiausias darbdavys – tai ne vien gerų finansinių rezultatų siekianti įmonė, bet ir atliekanti visuomeninę misiją, prisidedanti prie šalies ekonominės bei socialinės plėtros.

Nepatraukliausiais darbdaviais apklausos dalyviai šiemet įvardino prekybos centrus ir statybos įmones, o perspektyviausios, pasak respondentų, yra bankininkystės, informacinių technologijų bei energetikos sektorių bendrovės. Iš viso apklausoje dalyvavo 1.500 respondentų, geidžiamais darbdaviais buvo įvardinta 560 bendrovių.

Beje, dalyvavusiems „Geidžiamiausio darbdavio 2009“ rinkimuose „Verslo žinios“ siūlė galimybę laimėti vieną iš dviejų knygų: „Kalba Jackas Welchas“, kurioje sudėtos vieno iš genialiausių verslininku laikomo Jacko Welcho įžvalgos arba „Kalba Warrenas Buffettas“, kurioje pastebėjimais dalijasi vienas išmoningiausių investuotojų.

Pasibaigus balsavimui, iš visų dalyvavusiųjų išrinkti 10 laimingųjų, kuriems „Verslo žinios“ ir išsiuntė šias knygas. Tai – Simona, Ernestas, Vladislavas, Marijus, Egidijus, Rytis, Erika, Viktorija, Gitana ir Tomas. Knygos laimėtojams išsiųstos paštu.

Daugiau skaitykite čia.

Geidžiamiausi darbdaviai 2009 m., taškai

1. SEB bankas, AB  - 1.273
2. Omnitel, UAB - 557
3. Bitė Lietuva, UAB - 536
4. Nordea Bank Lietuva - 519
5. Teo LT, AB - 322
6. Lietuvos draudimas, AB - 320                    
7. Swedbank, AB - 316                                     
8. Švyturys-Utenos alus, UAB - 267                
9. Kraft Foods Lietuva, AB - 206    
10. Philip Morris Lietuva, UAB - 204   
11. Ernst & Young Baltic, UAB - 187
12. Bankas DnB Nord, AB  - 155
13. Mars Lietuva, UAB - 136
14. Lietuvos Respublikos Seimas - 130            
15. Achema, AB  - 128 
16. Penki kontinentai, UAB  - 123    
17. Blue Bridge, UAB - 118
18. IBM Lietuva, UAB atstovybė  - 110         
19. Mažeikių nafta, AB - 102
20. Danske Bank A/S Lietuvos filialas - 96

Šaltinis: VŽ