Ką kandidatai, siųsdami CV, dažniausiai daro neteisingai? Vokiečių karjeros portalas careerbuilder.de atliko personalo specialistų apklausą ir išaiškino didžiausias klaidas, kurių reikėtų vengti, jei norite būti pakviesti į pokalbį dėl darbo.

1. Siųsdami CV būtinai nurodykite, į kokias pozicijas pretenduojate. Jei tokios nuorodos nėra, didelė tikimybė, kad jūsų gyvenimo aprašymas nepaklius į įmonės duomenų bazę, nes paprasčiausiai nebus aišku, į kurią "lentynėlę" jį padėti.

2. Net 63% apklausos dalyvių nurodo, kad gramatikos klaidos ypač erzina. Todėl parašę CV patikrinkite, ar nėra korektūros klaidų, ir paprašykite, kad, dėl viso pikto, jį dar kas nors perskaitytų.

3. 30% personalo specialistų nurodo, kad pagrindinė ir labiausiai juos erzinanti klaida, kai siunčiamas standartinis, konkrečiai darbo vietai nepritaikytas CV. Todėl patartina kiekvienai pozicijai gyvenimo aprašymą šiek tiek pakoreguoti, į pirmąją vietą iškeliant tas savybes ar patirtį, kurios siūlomoje darbo vietoje reikia labiausiai.

4. Vien buvusios darbovietės ir pareigos apie kandidatą mažai ką tepasako. Kur kas geriau, jei yra trumpai aprašytos funkcijos, atsakomybės ribos ir rezultatai.

5. Nerašykite nieko negatyvaus, pavyzdžiui, kad išėjote iš ankstesnės darbovietės vien dėl to, jog šefas buvo nesukalbamas. Besiskundžiantis žmogus kažin ar yra svajonių kandidatas.

7. Neperkraukite CV asmenine informacija, pavyzdžiui, duomenimis apie savo ūgį, svorį, šeimyninę padėtį, religiją. Net ir rašydami apie hobius, paminėkite tik tuos, kurie kažkiek siejasi su jūsų profesine veikla.

8. Nedėstykite nereikšmingų faktų. Pavyzdžiui, pasakoti, kokiais pažymiais baigėte mokyklą, tikrai nebūtina. Apskritai, stenkitės, kad jūsų CV tilptų į 2 puslapius – net 21% apklausos dalyvių prisipažino, kad ilgesnis gyvenimo aprašymas yra didelė klaida, nes paprasčiausiai iki galo jo niekas neturi laiko skaityti.