Iš tarnybos į... RSS
Milda DargužaitėPalieka "Barclays" Technologijų centras Lietuvoje (Vadovė).

Aurimas MiškinisPakeite pareigas bendroveje Valstybės kontrolė.

Mindaugas RapolasPalieka KPMG Baltics (Senior Associate), nuo šiol dirbs Livonia Partners (Asocijuotasis direktorius).

Eimundas MačiulisDirbs AB "Utenos trikotažas".

Kas savaitę gaukite šviežiausias karjeros naujienas!

Naujienlaiškio pavyzdys

Verslo naujienos RSS
Kodėl atsivėrusios jungtys su Lenkija ir Švedija už elektrą leis mokėti mažiau?
Varšuvos birža šoka viliotinį Lietuvos įmonėms
Didžiausios lobių ieškotojų svajonės
Gedimų registracija ir detalių paieška – internetu
Klimato kaitos susitikimo metu prireikė ašarinių dujų
PersiųstiSpausdinti

Lietuviai išsiskiria vidine motyvacija dirbti

Rasa Dževeckytė, "Verslo žinių" rubrika "Vadyba"2009.12.29 16:07
Komentarai (2)

Nors intelektinių paslaugų eksportas Lietuvoje skatinamas, tačiau šalies verslininkams dažnai pritrūksta vadybos žinių, kad galėtų įsitvirtinti Vakaruose. Į kokias vadybos subtilybes verčiau atkreipti dėmesį, kalbamės su Sørenu Finku-Jensenu, bendrovės „1ClickFactory”, kuri yra sertifikuota „Microsoft” partnerė, įkūrėju.


Jūsų įmonė plėtrai pasirinko Lietuvą. Kodėl?

Sprendimą investuoti būtent Lietuvoje lėmė daug veiksnių, tokių kaip geros šalies gyventojų anglų kalbos žinios, aukštas išsilavinimo lygis, „Microsoft Dynamics“ produktų specifikos išmanymas. Kita vertus, būdama Europos Sąjungos nare, Lietuva užtikrina intelektinės nuosavybės teisių apsaugą, kas yra itin svarbu IT versle.


Kaip vertinate lietuvių vadybos sugebėjimus? Ar Jūsų įmonėje vadovaujamos pozicijos pasiūlytos vietiniams vadovams?

Kiek teko susidurti, Lietuvoje yra daug gerų vadovų ir lyderių, todėl „1ClickFactory“ vadovų komandą tikrai sudarys tiek vietiniai vadovai, tiek kitų šalių specialistai. 
Čia, Lietuvoje, pastebiu du skirtingus požiūrius į vadovavimą verslui. Dar yra išlikęs senosios vadybos mokyklos stilius, kai darbuotojams buvo vadovaujama nurodomuoju būdu. Bet yra ir daug įmonių, palaikančių naująjį vadovavimo stilių, kai koncentruojamasi į vadovavimą per bendrai išsikeltų tikslų pasiekimą. Šis metodas darbuotojams suteikia daugiau laisvės, jie gali savarankiškai priimti sprendimus tam, kad pasiektų išsikeltus tikslus.
Iš savo vadovavimo patirties dirbant „Microsoft“ ir „Navision“ kompanijose įsitikinau, kad geresni rezultatai pasiekiami tuomet, kai žmonės dirba mažiau kontroliuojamoje aplinkoje. Tada jie jaučiasi labiau motyvuoti, dirba energingiau ir kūrybiškiau. Pagaliau ši energija ir kūrybiškumas kuria naujas idėjas, kurios tampa intelektiniu produktu ir stimuliuoja verslo plėtrą. Džiugu, kad daug Lietuvos įmonių eina šia kryptimi.

Kaip vertinate Lietuvos galimybes eksportuoti intelektines paslaugas ir kokią reikšmę toks eksportas gali turėti šalies ekonomikai?

Jūs turite dideles, o gal net didesnes galimybes nei daugelis kitų šalių kurti ir eksportuoti intelektines paslaugas, nes Lietuvoje yra pakankamai žmonių, kurie yra sėkmingai perėmę užsienio patirtį ir turi reikiamų žinių.
Noriu paaiškinti, kodėl taip manau. Prieš gerus 10 metų daug lietuvių išvyko gyventi į užsienį. Dalis jų ten ir pasiliko, bet dalis grįžo. Tai turėjo nemažai įtakos Lietuvos visuomenės sklandžiam integravimuisi tarptautiniu požiūriu, o daugelis gyventojų gavo platų tarptautinių pažinčių tinklą. Intelektinių paslaugų kūrimas reikalauja kūrybiškumo, o jis atsiranda ten, kur maišosi įvairios kultūros, skirtingi požiūriai, mąstymas. Pavyzdžiui, kompanijoje „1ClickFactory“ visi darbuotojai iki įsidarbinant pas mus arba kurį laiką gyveno užsienyje, arba buvo įtraukti į tarptautinius projektus.
Iš kitų šalių jus išskiria ir kitoks požiūris. Visi lietuviai, kuriuos aš pažįstu, ir tie, kurie dirba „1ClickFactory“, siekia asmeninio tobulėjimo. Daugelis iš jų dirbdami visą darbo dieną dar ir studijuoja. Tokia motyvacija, vidinis užsidegimas darbui ir išskiria jus iš Vakarų Europos šalių.


 


Visa portale cv.lt esanti medžiaga priklauso UAB „Verslo žinios“, jeigu nenurodyta kitaip. Griežtai draudžiama ja naudotis ir platinti kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse be išankstinio UAB „Verslo žinios” sutikimo ir aiškios nuorodos į cv.lt kaip informacijos šaltinį.

Ieškote darbo?
CV.lt turi gerų darbo pasiūlymų
Dalintis:
_ Komentarai (2)
 

Pirmojo puslapio naujienos
Pageidaujami atlyginimai
Pageidaujami atlyginimai Kokios algos šiuo metu tikisi specialistai? cv.lt duomenų bazėje informaciją apie savo lūkesčius nuolat atnaujina tūkstančiai žmonių. Kviečiame ir jus susipažinti su pageidaujamų atlyginimų tendencijomis.
Jūsų pageidaujamas atlyginimas: PARDUOTUVĖS VEDĖJASVidutinis pageidaujamas parduotuvės vedėjo darbo užmokestis (į rankas/mėn.): 591 Eur
Jūsų pageidaujamas atlyginimas: BARMENASVidutinis pageidaujamas barmeno darbo užmokestis (į rankas/mėn.): 352 Eur
Jūsų pageidaujamas atlyginimas: DĖSTYTOJASVidutinis pageidaujamas dėstytojo darbo užmokestis (į rankas/mėn.): 675 Eur