Jūsų įmonė plėtrai pasirinko Lietuvą. Kodėl?

Sprendimą investuoti būtent Lietuvoje lėmė daug veiksnių, tokių kaip geros šalies gyventojų anglų kalbos žinios, aukštas išsilavinimo lygis, „Microsoft Dynamics“ produktų specifikos išmanymas. Kita vertus, būdama Europos Sąjungos nare, Lietuva užtikrina intelektinės nuosavybės teisių apsaugą, kas yra itin svarbu IT versle.

Kaip vertinate lietuvių vadybos sugebėjimus? Ar Jūsų įmonėje vadovaujamos pozicijos pasiūlytos vietiniams vadovams?

Kiek teko susidurti, Lietuvoje yra daug gerų vadovų ir lyderių, todėl „1ClickFactory“ vadovų komandą tikrai sudarys tiek vietiniai vadovai, tiek kitų šalių specialistai. 
Čia, Lietuvoje, pastebiu du skirtingus požiūrius į vadovavimą verslui. Dar yra išlikęs senosios vadybos mokyklos stilius, kai darbuotojams buvo vadovaujama nurodomuoju būdu. Bet yra ir daug įmonių, palaikančių naująjį vadovavimo stilių, kai koncentruojamasi į vadovavimą per bendrai išsikeltų tikslų pasiekimą. Šis metodas darbuotojams suteikia daugiau laisvės, jie gali savarankiškai priimti sprendimus tam, kad pasiektų išsikeltus tikslus.
Iš savo vadovavimo patirties dirbant „Microsoft“ ir „Navision“ kompanijose įsitikinau, kad geresni rezultatai pasiekiami tuomet, kai žmonės dirba mažiau kontroliuojamoje aplinkoje. Tada jie jaučiasi labiau motyvuoti, dirba energingiau ir kūrybiškiau. Pagaliau ši energija ir kūrybiškumas kuria naujas idėjas, kurios tampa intelektiniu produktu ir stimuliuoja verslo plėtrą. Džiugu, kad daug Lietuvos įmonių eina šia kryptimi.

Kaip vertinate Lietuvos galimybes eksportuoti intelektines paslaugas ir kokią reikšmę toks eksportas gali turėti šalies ekonomikai?

Jūs turite dideles, o gal net didesnes galimybes nei daugelis kitų šalių kurti ir eksportuoti intelektines paslaugas, nes Lietuvoje yra pakankamai žmonių, kurie yra sėkmingai perėmę užsienio patirtį ir turi reikiamų žinių.
Noriu paaiškinti, kodėl taip manau. Prieš gerus 10 metų daug lietuvių išvyko gyventi į užsienį. Dalis jų ten ir pasiliko, bet dalis grįžo. Tai turėjo nemažai įtakos Lietuvos visuomenės sklandžiam integravimuisi tarptautiniu požiūriu, o daugelis gyventojų gavo platų tarptautinių pažinčių tinklą. Intelektinių paslaugų kūrimas reikalauja kūrybiškumo, o jis atsiranda ten, kur maišosi įvairios kultūros, skirtingi požiūriai, mąstymas. Pavyzdžiui, kompanijoje „1ClickFactory“ visi darbuotojai iki įsidarbinant pas mus arba kurį laiką gyveno užsienyje, arba buvo įtraukti į tarptautinius projektus.
Iš kitų šalių jus išskiria ir kitoks požiūris. Visi lietuviai, kuriuos aš pažįstu, ir tie, kurie dirba „1ClickFactory“, siekia asmeninio tobulėjimo. Daugelis iš jų dirbdami visą darbo dieną dar ir studijuoja. Tokia motyvacija, vidinis užsidegimas darbui ir išskiria jus iš Vakarų Europos šalių.