Pradėk dirbti kuo anksčiau

Violeta Naujokienė, UAB "Senukų prekybos centras" darbuotojų paieškos ir atrankos grupės vadovė pastebi, jog pasibaigus paraiškų studijuoti aukštosiose mokyklose teikimui niekur neįstoję ar nusprendę padaryti metų pertrauką abiturientai suskumba ieškoti darbo.

"Džiugu, kad jaunimas nešvaisto laiko veltui. Vasarą sulaukiame tris keturis kartus daugiau 18-20 m. jaunuolių gyvenimo aprašymų. Tai rodo, jog jaunimas ne atostogauja, o aktyviai ieško darbo. Šiemet vien liepos mėnesį gavome beveik 1.000 gyvenimo aprašymų – 42% daugiau nei tuo pat laikotarpiu pernai", – sakė p. Naujokienė.

Dėl darbo kreipiasi paskutinių kursų studentai. Pašnekovės teigimu, tokie žmonės jau turi nemažą teorijos bagažą, kuris padeda greičiau perprasti darbo procesus.

Darbo rinkoje vadovaukis nuoseklumu

Dažnai jaunuoliai, vos baigę studijas universitete, trokšta dirbti vadovaujamąjį darbą. Ambicijos ir pasitikėjimas savimi paprastai darbdavių itin vertinami, tačiau neatsižvelgus į darbo pobūdį ir gebėjimą jį gerai atlikti gaištamas gyvenimo aprašymo siuntėjo ir gavėjo brangus laikas.Todėl į darbo rinką patariama eiti nuosekliai ir gerai įvertinus savo žinias bei galimybes.

"Nė vienas iš mūsų vadovu netapo iš karto, todėl bijoti nekvalifikuoto darbo nevertėtų. Juk kiekvienoje darbo situacijoje galima pritaikyti žinias, tobulinti bendravimo, derybų, darbų planavimo įgūdžius, išmokti disciplinos. Iniciatyvūs, tobulėti siekiantys žmonės visada pastebimi", – kalba vadovė pabrėždama, jog rinkdamasi darbuotoją ji atkreipia dėmesį ir į asmenines kandidato savybes, gebėjimą atlikti tam tikrą darbą.

Tačiau darbo rinka šiandien yra itin įtempta ir žmogui be patirties konkuruoti su jau turinčiu patirtį nelengva. Todėl bet kokia patirtis yra itin vertinama.

"Nesvarbu, ar jaunuolis yra dirbęs Anglijoje padavėju, ar dalyvavęs universitetų mainų programoje, bet kokia patirtis – tarptautinė ar ne – išplečia potencialaus darbuotojo akiratį, žmogus jaučiasi drąsesnis, lengviau bendrauja su įvairiais žmonėmis", – įsitikinusi p. Naujokienė.