„CareerCast 2011“ specialistai ištyrė darbo aplinkos, konkurencijos ir rizikos faktorius. Jie aprėpė 11 sričių, susijusių su stresu. Aukščiausiais balais buvo įvertinta orlaivio piloto profesija, kurioje stresas pirmavo pagal kasdienes darbo normas. Mažiausiais – gydytojo audiologo, dirbančio su klausos sutrikimų turinčiais pacientais.

Kaip mažą stresą patiriančių darbuotojų specialybės buvo įvardintos dietologo, stomatologo, logopedo ir ergoterapeuto profesijos.
„Profesijos, kuriose nevyrauja stresas, kenkia mažiau. Tai kaip rami upė: trumpa darbo savaitė, mažas arterinis kraujospūdis ir mažai konkurencijos“, - sako Tonis Ly, apklausos vykdytojas.

Piloto specialybė tokiam ramiam gyvenimui yra visiškai priešingybė, nes tai sudėtingas darbas, reikalaujantis milžiniškos atsakomybės.

Šalia šios profesijos eina ir kitos, turinčios nemažą streso rodiklį. Tai viešųjų ryšių specialistai, žurnalistai, žinių pranešėjai ir reklamos vadybininkai.
„Darbas visuomenės informavimo sluoksniuose gali būti ne toks ir nekaltas, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Tarkim, viešųjų ryšių atstovė spaudos konferencijoje turi susidoroti su kritika įmonei, žinių pranešėjas įveikti tiesiogini eterio jaudulį, o žurnalistas neretai dirbti pavojingose vietose ar nagrinėti sudėtingas temas“, - teigia p. Ly.

70% darbuotojų teigė, jog darbas ir yra pagrindinė streso priežastis, o įmonės, kuriose jie dirba, neprisiima atsakomybės, kad stresas būtų mažinamas.

***
Parengta pagal „CareerCast“ informaciją