Nugalėtojai paaiškėjo birželio 9 d. vykusioje Personalo valdymo konferencijoje, kurios pabaigoje buvo stabdomas internetinis balsavimas, trukęs nuo gegužės 25 d. Dvi savaites trukusio balsavimo metu portalo vz.lt lankytojai galėjo rinktis iš 32 darbdavių (po 16 mažų ir didelių įmonių kategorijose), kur labiausiai norėtų dirbti, ir nusprendė, kurie du yra labiausiai verti Geidžiamiausio darbdavio titulo.

Labiausiai Geidžiamiausio darbdavio titulo vertų bendrovių sąrašas buvo sudarytas po specialios portalo vz.lt lankytojų apklausos. Kiekvienas galėjo įvardyti po vieną bendrovę mažų ir didelių įmonių kategorijose, kur norėtų dirbti, ir nurodė labiausiai tai lemiančius kriterijus.
Pasirinko kitokį darbdavį

Labiausiai Geidžiamiausio darbdavio titulo vertų bendrovių sąrašas buvo sudarytas po specialios portalo vz.lt lankytojų apklausos. Kiekvienas galėjo įvardyti po vieną bendrovę mažų ir didelių įmonių kategorijose, kur norėtų dirbti, ir nurodė labiausiai tai lemiančius kriterijus.

Pasirinko kitokį darbdavį
IT bendrovė „Baltnetos komunikacijos“ nuo pat internetinio balsavimo pradžios pergalės link kelią skynėsi gana agresyviai. Įveikus telekomunikacijų bendrovę „Tele2“, vėliau teko susidurti su Geidžiamiausio darbdavio titulą prieš porą metų iškovojusia bendrove „Aviva Lietuva“. Įnirtinga kova tarp „Baltnetos komunikacijų“ ir „Ruptelos“ užvirė pusfinalyje, tačiau iki tol taip pat lyderio pozicijas demonstravusi „Ruptela“ garbingai pralaimėjo.
Finaliniame balsavime „Baltnetos komunikacijos“ susitiko su konkurso naujoke IT bendrove „Algoritmų sistemos“, kuriai kelias iki finalo irgi nebuvo lengvas. Pirmame balsavimo etape įveikus „ACC Distribution“, vėliau reikėjo susiremti su itin rimtu konkurentu – „Callcredit Operations“, o jį nugalėjus nebuvo paprasta rungtis su drabužių ir mainų portalą valdančia bendrove „Vinted“ – iki pat balsavimo pabaigos buvo neaišku, kas švęs pergalę pusfinalyje.

Tik 2 balsai lėmė, kad į finalą patektų bendrovė „Algoritmų sistemos“. Vos prasidėjus finaliniam balsavimui, bendrovei „Algoritmų sistemos“ teko pripažinti pralaimėjus. Kelių šimtų balsų skirtumas lėmė, kad geidžiamiausia darbdave mažų įmonių kategorijoje šiemet tapo bendrovė „Baltnetos komunikacijos“, kurioje šiuo metu dirba 139 darbuotojai.

„Manome, kad mūsų sėkmė šiame konkurse – tai įrodymas, kad mūsų personalo strategija yra gera, kad dar personalo atrankos etape neklystame atsirinkdami tinkamus darbuotojus. Nors iki tol dar turėjome abejonių, dabar gavome unikalią progą įsitikinti, kad turime pačią geriausią komandą, kurią sudaro geidžiamiausi darbuotojai. Dabar galiu drąsiai pasakyti, kad mažiausiai trys ketvirtadaliai darbuotojų yra tikri įmonės ambasadoriai. Geidžiamiausio darbdavio rinkimų pusfinalį galima palyginti su olimpinių žaidynių finalu, kuriame žaidė Lietuva“, – džiūgavo Marijus Štilinis, „Baltnetos komunikacijų“ personalo vadybininkas.

Pernai mažų įmonių kategorijoje Geidžiamiausio darbdavio titulą buvo iškovojusi IT bendrovė „Baltic Amadeus“.

Lėmė įvaizdis
Didelių įmonių kategorijoje dėl Geidžiamiausio darbdavio titulo jėgas finale surėmė ilgametis šių rinkimų lyderis SEB bankas ir taip pat ne pirmus metus konkurse dalyvaujanti IT bendrovė „Atea“. Tačiau susigrąžinti prie porą metų prarasto geidžiamiausio darbdavio titulo šiame konkurse SEB bankui nepavyko.

Pastarąjį kartą Geidžiamiausio darbdavio titulą SEB bankas iškovojo 2013 m., iki tol jį jis buvo laimėjęs penkerius metus iš eilės. Užpernai šį titulą iš SEB banko išplėšė „Barclays Group Operation“, kurį šiemet bendrovė „Atea“ sutriuškino pirmame internetinio balsavimo etape.
Tolesniuose balsavimo etapuose „Atea“ pranašumą demonstravo prieš tokias bendroves kaip „Grigeo Grigiškės“ ir „Adform“. Finalinis balsavimas lėmė, kad didelių įmonių kategorijoje geidžiamiausia darbdave tapo bendrovė „Atea“, kurioje dirba 344 darbuotojai. Pernai didelių įmonių kategorijoje geidžiamiausia darbdave buvo pripažinta bendrovė „Intermedix Lietuva“.

„Šio konkurso metu juokavome, kad būtų gerai, jeigu darbuotojai būtų taip įsitraukę į projektus, kaip buvo įsitraukę į balsavimą geidžiamiausio darbdavio rinkimuose. Komandinė dvasia mus lydėjo iš pat pradžių, šventėme mažytes pergales kiekviename etape. O viskam pasibaigus, labai tikimės ir stengsimės tokį darbuotojų įsitraukimo lygį pasiekti ir kasdieniame savo darbe. Pamatėme, kokių dar neišnaudotų darbuotojų galimybių turime“, – sakė Jurgita Tarcijonienė, „Atea“ personalo vadovė.