Edita Znutienė, SEB banko personalo departamento direktorė

Manau, kad išskirtinis bruožas visoje SEB grupėje yra itin didelis dėmesys organizacijos kultūrai ir orientacijai į darbuotojus. Mes sakome, kad darbuotojai yra ne tik bet kurios organizacijos pagrindas ir sėkmės formulė, bet ir prekės ženklas, kuris lemia nuomonę ne tik banko darbo valandomis, bet ir joms pasibaigus. Ir užvėrę banko duris po darbo dienos, žmonės apie darbus pasikalba su draugais, artimaisiais – šie girdi  atsiliepimus, lygina su sąlygomis savo darbovietėse, susiformuoja savo nuomonę, koks darbdavys yra mūsų bankas.

Visi žinome, kokia stipri sąsaja tarp gerų įmonės rezultatų ir darbuotojų įsitraukimo, pasitenkinimo. Kada verslo mastas didėja, rezultatai gerėja, tuomet įmonė gali pasiūlyti daug karjeros galimybių, plėsti motyvacijos įrankius, atlygį už pasiektus rezultatus. Tačiau kada įmonė patiria nuostolį, išlaikyti darbuotojų įsitraukimą ir motyvaciją yra be galo sunku. Vis dėlto sunkmečiu mes nenustojome rūpintis savo darbuotojais ir nors dalies motyvavimo priemonių teko atsisakyti arba sumažinti jų apimtį, tačiau daugelis jų išliko ir darbuotojai tai įvertino.

Laikomės nuostatos, kad nėra blogų žmonių, yra tik bloga ar netinkama jiems aplinka. Tad pirmiausia ir siekiame kurti aplinką, atvirą organizacijos kultūrą, kurioje būtų gera dirbti, kurioje norėtųsi praleisti didžiąją savo laiko dalį. Šių metų pradžioje bankas atliko darbuotojų nuomonės tyrimą. Įvertinus tai, kad tyrimas buvo darytas vos ėmus stabilizuotis ekonominei situacijai Lietuvoje, rezultatai maloniai nustebino. Darbuotojų įsitraukimas liko praktiškai toks pat, koks buvo ir iki sunkmečio. Tyrimas parodė, kad net 90% darbuotojų dirba turėdami aiškius tikslus ir viziją. Kartu suvokdami, kad pasitikėjimas yra kertinis akmuo banko sėkmei, visuomet siekėme kurti atvirumą ir pasitikėjimą skatinančią aplinką. Tyrimas atkleidė, kad 80% darbuotojų po išgyvento sunkmečio gali atvirai ir be baimės kalbėti apie savo padarytas klaidas. Net 81% darbuotojų didžiuojasi dirbdami mūsų organizacijoje ir mielai galėtų apie tai pasakyti kitiems asmenims. Vadinasi, mokame kurti motyvuojančią ir įtraukiančią aplinką tiek ekonomikos pakilimo laikais, tiek ir sunkmečiu. Tai, manau, ir yra SEB banko sėkmės formulė. 

Pasiekti viršūnę visada yra lengviau nei joje išsilaikyti, todėl mums kiekvienais metais šis apdovanojimas yra be galo svarbus įvertinimas ir dar didesnė atsakomybė. Geidžiamiausio darbdavio titulas neateina savaime, tai nuoseklus, ilgas, sudėtingas ir kryptingas darbas.