Iš tarnybos į... RSS
Mindaugas KielaPalieka Valstybinė mokesčių inspekcija prie finansų ministerijos (Vyr. specialistas), nuo šiol dirbs Kasos aparatų gamintojų, importuotojų ir aptarnavimo įmonių asociacija (Prezidentas).

Emanuelis NorbutasPalieka TEO LT, AB (Vyr. IS administratorius), nuo šiol dirbs EVP International, UAB (IT administratorius).

Erich CeruPalieka „JOB AIR Technic“, Sky Works Airlines“ (Technikos direktorius), nuo šiol dirbs Small Planet Airlines (Technikos direktorius).

Janina Sabaitė MelnikovienėDirbs AB "Achema" (Atstovė ryšiams su visuomene).

Kas savaitę gaukite šviežiausias karjeros naujienas!

Naujienlaiškio pavyzdys

Verslo naujienos RSS
Rusų planuose – „supergreitkelis“ nuo Londono iki Niujorko
Į tinklus operatoriai pernai investavo mažiau
„Amber Grid“ šlovės istorija biržoje tęsėsi
Šiaulių bankas išmoka 196.000 Eur dividendų
HP atsisako „Beats“, į kompiuterius montuos „Bang & Olufsen“ įrangą
PersiųstiSpausdinti

Motyvacinis laiškas: kad CV būtų įtaigesnis

Mano karjera2007.10.04 15:45
Komentarai (0)

Rekomenduojama, kad gyvenimo aprašymas tilptų viename lape. Jei jame neišsitenkate, dar viename lape galima surašyti motyvacinį laišką darbdaviui. Jo forma kiek laisvesnė, tačiau taisyklės taip pat egzistuoja.


Motyvacinis laiškas turėtų būti originalus ir turiniu, ir stiliumi. Svarbu, kiek savitai pateikiami argumentai, sklandžiai ir išradingai dėstomos mintys. Kiekvienos pozicijos motyvacinis laiškas bus originalus, jei kandidatas sumaniai pateiks argumentus, kodėl jis būtų tinkamas tai pozicijai, ir mokės pabrėžti naudingiausias asmenines savybes.

Vis dėlto, net jei pretenduojama į kūrybos reikalaujančią poziciją, eiliuoto motyvacinio laiško nederėtų rašyti. Kūrybiniai darbo pavyzdžiai vertinami atskirai.
Motyvaciniame laiške patariama kuo išsamiau surašyti su darbu susijusią informaciją. Pirmiausiai apie ją ir turėtų būti kalbama. Apie studijas verta daugiau kalbėti tada, kai stinga darbo patirties.


Pavyzdžiui, pardavimų vadybininkas galėtų išryškinti jau įgytą patirtį – savo darbo rezultatus. Tarkime, kiek naujų klientų surado, įvykdė ar net perkopė pardavimų planus, kiek turi subūręs klientų, kurie gali būti naudingi naujajai darbovietei. Praverstų ir atsiliepimai iš klientų bei vadovų.
Bet kokią kitą darbo patirtį sukaupęs kandidatas turėtų pabrėžti savo darbo rezultatus ar laimėjimus, kurie galėtų būti naudingi naujame darbe. Kaip laimėjimai, nesusiję su atliekamo darbo specifika, gali būti minima ir kilimas karjeros laiptais, vadovų atsiliepimai.

Išskirti studijas
Darbo patirties dar neturintiems studentams patariama akcentuoti mokymosi rezultatus, laimėjimus akademinėje veikloje, dalyvavimą studentų ar kitose organizacijose, konferencijose. Ypač jei ta patirtis būtų naudinga darbe, kurio siekiama. Tarkime, dalyvaudamas studentų organizacijose kandidatas turi galimybę įgyti organizavimo, koordinavimo įgūdžių, darbo komandoje patirties.

Kalbant apie asmenines savybes, reikėtų išskirti keletą iš jų, tačiau susijusių ir svarbių tam darbui, į kurį pretenduojama. Bendrosios savybės galėtų būti – iniciatyvumas, aktyvumas, atsakomybės jausmas. Taip pat derėtų paminėti ir su konkrečiu darbu susijusias asmenines savybes. Vadybininkui tai būtų komunikabilumas, buhalteriui – kruopštumas, dizaineriui – kūrybiškumas.

Ir asmenines savybes verta pagrįsti faktais. Žinias apie asmenines savybes galima suderinti su informacija apie darbo patirtį ar studijas.
Galima rašyti: esu iniciatyvus, dirbdamas įmonėje "X" pasiūliau naujų idėjų, kurios buvo įgyvendintos ir pasikeitimai davė tam tikros naudos. Derėtų parašyti, kas konkrečiai buvo siūlyta ir kokios naudos gavo įmonė.

Jei norima dalyvauti keliuose konkursuose dėl darbo, motyvacinį laišką būtina pritaikyta kiekvienam atvejui.

Motyvacinio laiško pavyzdį rasite CV.lt

 


Visa portale cv.lt esanti medžiaga priklauso UAB „Verslo žinios“, jeigu nenurodyta kitaip. Griežtai draudžiama ja naudotis ir platinti kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse be išankstinio UAB „Verslo žinios” sutikimo ir aiškios nuorodos į cv.lt kaip informacijos šaltinį.

Ieškote darbo?
CV.lt turi gerų darbo pasiūlymų
Dalintis:
_ Komentarai (0)
 

Pirmojo puslapio naujienos
Pageidaujami atlyginimai
Pageidaujami atlyginimai Kokios algos šiuo metu tikisi specialistai? cv.lt duomenų bazėje informaciją apie savo lūkesčius nuolat atnaujina tūkstančiai žmonių. Kviečiame ir jus susipažinti su pageidaujamų atlyginimų tendencijomis.
VADYBININKASVidutinis pageidaujamas padalinio vadybininko atlyginimas (į rankas/mėn.): 2.135 Lt. (1)
PARDAVĖJASVidutinis pageidaujamas pardavėjo atlyginimas (į rankas/mėn.): 1.220 Lt.
KURJERISVidutinis pageidaujamas kurjerio atlyginimas (į rankas/mėn.): 1.450 Lt.