1. Kandidatai dažnai galvoja, jog pokalbis dėl darbo prilygsta darbo sutarties pasirašymui. O taip galvojantis žmogus neapeliuoja į kitas galimas darbovietes. Dažną kartą kandidatai laukia iki galo su tuo vieninteliu darbo pasiūlymu, jog įsitikintų, kad jis tikrai atkrenta, tik tuomet imasi ieškoti kito.

2. Kandidatas, kuris atėjo darbintis, ne visada peržiūri savo CV iš nauja. Galbūt jame kas pakitę nuo paskutiniojo karto darbinantis arba aprašai nebeatitinka tų pareigų į kurias asmuo pretenduoja.

3. Kai kurie kandidatai į pokalbį dėl darbo, su savimi atsineša portfelį arba rankinę. Darbdavys išsyk kreipia dėmesį į tai, kaip jūs elgiatės savo „reikalingiausių daiktų skyriuje“. Jeigu jūs kuičiatės, vartote ir traukiate daiktus, nerandate telefono, kuris skamba jau trečią kartą iš eilės, greičiausiai sulauksite "padrąsinančio" sakinio: „Mes jums paskambinsime“.

4. Netgi pasiūlius laikiną darbo vietą, derėtų ją paimti. Kai kurie darbdaviai taip daro tyčia, norėdami įsitikinti, ar esate lojalus įmonei ir savo darbui. Daugelis pradėjusių dirbti laikiną darbą, po kurio laiko toje pačioje pozicijoje gavo ir nuolatinį.

6. Kartais į pokalbį dėl darbo žmogus ateina labai nusivylęs arba liūdnas. Tai sudaro įspūdį, jog toks esate visur ir visada. Vien suveikęs žmogiškasis faktorius gali nusverti svarstykles į neigiamą pusę jūsų atžvilgiu.

6. Kai kurie mano, jog daugiau yra geriau. Todėl besidarbinantys, kuriems yra virš 40 m., pradeda vardinti visus darbus nuo mokyklos baigimo iki paskutiniojo. Specialistai teigia, jog kandidatui užtenka papasakoti apie panašios srities darbus, kuriuose jis yra dirbęs arba ilgiausiai pradirbtus darbus, kurie labiausiai prisidėjo prie kandidato patirties.

7. Kartais CV, vietoje kandidato asmeninio elektroniniai pašto adreso, būna įrašytas buvusio darbdavio arba svetimos įmonės adresas. Darbdaviui tai gali pasirodyti neetiška, jog kandidatas nenori arba nesugeba turėti savo elektroninio pašto adreso.

8. Dažną kartą po neigiamo atsakymo į pretenduojamą poziciją, kandidatai supyksta arba nusivilia. Tačiau specialistai yra matę tokių atveju, kuomet nepriimti į darbą asmenys atsiuntę padėkos raštelį būna pakviečiami dar vienam pokalbiui.

9. Darbdaviai pasidomi apie jus internete, todėl ir jums pravartu žinoti, kokia informacija ten dominuoja. Dažnai neigiamą įspūdį gali sudaryti nuotraukos arba rašiniai bei dienoraščiai.

10. Ir galiausiai darbuotojai turi suprasti, jog darbdavys ieško darbuotojo ir pirmiau eina įmonės interesai. Todėl kandidatas turi galvoti kuo, jis galės prisidėti prie įmonės plėtros ir klestėjimo, o ne kaip įmonė prisidės prie jo gerovės.