Kiekvienas nori, kad jo rašytą tekstą perskaitytų „nuo iki“. Šį kartą tebūnie kitaip. Verčiau dabar pat keliaukite tiesiai į http://www.sliderocket.com tinklalapį, o jame p. Phan istoriją apie darbo paieškas sužinosite iš pirmų lūpų. Drauge rasite ir naudingų patarimų, kaip patraukti darbdavio dėmesį bei nurungti kitus kandidatus. Toliau rašau tik tiems, kurie tingi kuistis internete arba šią minutę negali naršyti.

Pradžia – ne pusė darbo
Kaip ir daugelis jaunų žmonių Amerikoje, kurioje kvalifikuotas darbas ant kiekvieno kampo ir kiekvienam nesiūlomas, Hanna Phan paieškas pradėjo tradiciškai: nudailinusi gyvenimo aprašymą, išgaudžiusi smulkiausias klaideles, išsiuntinėjo visoms įmanomoms darbo paieškos agentūroms, tarėsi su jų darbuotojais dėl individualių pokalbių, kad tik jos CV atsidurtų viršuje tos šūsnies, kuri įteikiama galimam darbdaviui. Mergina užpildė gyvenimo aprašymus tiekoje darbo paieškos portalų, kiek tik pajėgė. Naudojosi socialinių ryšių tinklalapiais.

Hanna sako sulaukusi ir skambučių, ir kvietimų pasikalbėti, tačiau nė vienas jų nesibaigė darbo pasiūlymu.
„Ir tada supratau, kad nebenoriu būti tik dar viena žiurkė, be paliovos bėganti tame pat rate su kitom. Suvokiau, kad darbo turiu ieškoti visiškai kitaip“, - lūžį prisimena ji.

Į tikslą
„Nesvarbu, kad kitoniškai, svarbu, kad duotų naudos“, - perfrazuoju savo močiutės posakį. Hanna Phan atveju, „kitoniškas“ CV davė kuo puikiausių rezultatų.
„Bėda ta, kad tradicinis aprašymas nerėkia: „Ei, čia aš! Pažiūrėkite į mane, aš kūrybinga, energinga, džiaugiuosi gyvenimu. Į popieriaus lapą to nesudėsi. Nesudėsi, ir nereikia“, - pasakoja Hanna.
Gerokai pasukusi galvą, kaip geriausiai apibūdinti save ir kaip tai išreikšti, mergina sako sumaniusi, kad prisistatyti darbdaviui verta taip, lyg pasakotum apie save brangiam žmogui. Lyg rašytum meilės laišką. Tik pridėjus kiek daugiau vaizdinės medžiagos. Syki pasirinkus saviraiškos koncepciją, beliko rasti, kaip ją įgyvendinti ir kas gi tas darbdavys, prilygstantis mieliausiajam.

„SlideRocket“ mane papildė. Ši įmonė kuria ir parduoda priemones, padėjusias man prisistatyti, išreikšti požiūrį, norus ir siekius. Be to, gavau progą išbandyti jų prezentacijų kūrimo programą. Tada ir nusprendžiau: naudosiu jų programą, sukursiu prezentaciją apie save ir prisistatysiu ne bet kam, o bendrovės generaliniam direktoriui“, - aiškiai suformuluotu tikslu ir priemone jam pasiekti dalijasi Hanna.

Svarbu rezultatas
„SlideRocket“ yra San Franciske įkurta įmonė, kuri programuoja platformas prezentacijoms internete ar mobiliuosiuose telefonuose.
Viena iš tokių programų ir sumanė pasinaudoti Hanna, kurdama savo „Présumé“, arba angliškai „Presentation resumé“ (Gyvenimo aprašymas prezentacijoje).
Sukūrusi prisistatymą, per „Twitter“ tinklalapį nuorodą į jį išsiuntė Charlesui Dietrichui, „SlideRocket“ generaliniam direktoriui.

Nepraėjus nė valandai p. Dietrichas ją jau kvietė pokalbiui dėl darbo.
„Tai, kaip kūrybingai Hanna panaudojo „SlideRocket“ produktą parodė, kad ji atkakliai siekia trokštamo darbo. Taip pat atskleidė, kad ji turi reikiamų įgūdžių ir verslumo gyslelę, o tai svarbu jos pareigose. Lygiai kaip paveikslas vertesnis, nei tūkstančiai žodžių, taip jos „Présumé“ buvo vertas viso pokalbio dėl darbo. Jis atskleidė daugybę jos asmenybės pusių. Paprastame gyvenimo aprašyme tiek visko nesudėtum“, - vertina p. Dietrichas.
Pasak jo, tolimesniuose pokalbiuose Hanna tik patvirtino prezentacijoje sukurtą įvaizdį. Tad po poros savaičių ir kelių pokalbių su kitais bendrovės darbuotojais, mergina ėmėsi produktų vadovės pareigų.

Nauda įmonei
Beje, p. Phan sukurtą prezentaciją ne tik naudoja personalo specialistai, kai reikia pailiustruoti, ką reiškia „kūrybiškas gyvenimo aprašymas“. „SlideRocket“ jau sukurė ir specialų „Présumé“ šabloną, skirtą tiems, kurie ieško darbo ir trokšta išsiskirti iš minios. Juo naudotis, bent jau kol kas, galima nemokamai.

Apie Hanna Phan:

Vakarų Ontarijo universitete (JAV) Hanna Phan baigė IT ir ekonomikos bakalauro studijas. Taip pat įgijo biomedicinos inžinerijos magistro diplomą.
Savo konsultacijų verslą turėjusi p. Phan vertėsi mokydama asmenis kurti efektyvias prezentacijas bei kūrė jas pati smulkioms bendrovėms ir organizacijoms.