Pasak Ritos Sokolovienės, Laikino įdarbinimo įmonių asociacijos (LĮĮA) prezidentės, krizės akivaizdoje laikinų darbuotojų samdymas iš įdarbinimo agentūrų gali padėti įmonėms mažinti sąnaudas.
„Kai dalis darbuotojų atleista, žmogiškųjų išteklių nėra, gali prireikti pagalbos vykdant itin svarbius verslui projektus ir užsakymus. Tuomet laikinas įdarbinimas tampa viena išeičių. Toks samdos būdas padeda sutaupyti lėšų ir laiko. Darbdaviams nebereikia apsikrauti darbuotojų paieška, taip pat sukti galvos dėl įdarbinimo ir išdarbinimo, kompensacijų. Visu tuo pasirūpina įdarbinimo agentūra“, – galimą naudą aiškina specialistė.

Geriau nei nieko
Loreta Skulskienė, laikino įdarbinimo paslaugas teikiančios UAB „Persorenta“ direktorė, taip pat viliasi, kad sunkmečiu toks samdos būdas ims populiarėti.
„Jau pora mėnesių sulaukiame vis daugiau norinčių įsidarbinti žmonių. Tikimės, kad padaugės užklausimų ir iš įmonių“, – sako p. Skulskienė.
Anot jos, šiandien  susirasti nuolatinį darbą išties sudėtinga. Todėl krizės metu laikinas įdarbinimas gali tapti galimybe ne tik įmonėms, bet ir darbuotojams.
„Pastarieji, priimti į bendrovę laikiniems projektams, turi šansą parodyti save iš gerosios pusės ir taip pasilikti įmonėje. Darbdaviai taip pat turi galimybę susirasti gerą darbuotoją. Tačiau jeigu jis pasirodys netinkamas, nebus vargo jį atleidžiant. O darbuotojas nesijaus nuskriaustas. Taigi bus išvengta  nusivylimo, kurio šiandien dėl krizės ir taip yra daug“, – tikina ji.

Ponia Sokolovienė pasakoja, kad dažniausiai laikinų darbuotojų ieško gamybos įmonės, priklausomai nuo užsakymų ir sezoniškumo. Nors daugiausiai reikia žemesnės kvalifikacijos darbininkų,  pasitaiko užklausų ir dėl aukštesnio lygio specialistų naujiems projektams įgyvendinti. 
„Iš darbuotojų į mus dažniausiai kreipiasi studentai, taip pat pensinio amžiaus žmonės, vaikus auginančios mamos. Tai alternatyva ir šiems žmonės neiškristi iš darbo rinkos bei užsidirbti“, – pastebi LĮĮA prezidentė.
Anot jos, laikinas įdarbinimas paprastai gali užtrukti nuo savaitės iki metų. 

Nauda abejoja
Nors laikino įdarbinimo įmonės sunkmečiu laukia didesnio susidomėjimo jų paslaugomis, galimas ir priešingas scenarijus. Anot Mykolo Aleliūno, Lietuvos pramonininkų konfederacijos generalinio direktoriaus, ši paslauga buvo aktuali ekonomikos augimo laikotarpiu, mat pravertė kaip papildomas darbo samdos šaltinis.
„Tačiau sunkmečio sąlygomis viskas keičiasi. Laikinas įdarbinimas tikrai netaps vaistu nuo visų ligų. Galbūt daliai įmonių tai padės išspręsti kai kurias problemas ir įgyvendinti skubius projektus. Tačiau tai – tik šalutinė galimybė išsiversti kritiniais atvejais“, – mano p. Aleliūnas.
Pasak  jo, kur kas efektyvesnis problemų sprendimas – liberalesni darbo santykiai. Esą ir dabar darbdaviai sugeba susitarti su darbuotojais, kuomet jiems laikinai reikia atlikti svarbius projektus.

Virginija Akstinienė, UAB „Paroc“ personalo direktorė, taipogi abejoja laikino įdarbinimo, kaip tinkamos alternatyvos, galimybe.
„Pavyzdžiui, mūsų įmonė laikino įdarbinimo vengia dėl dviejų priežasčių. Visų pirma, manome, kad savas darbuotojas yra lojalesnis: jis jaučia kur kas daugiau atsakomybės, taip pat iš jo galima tikėtis didesnių rezultatų.  Antra, laikinai įdarbinti darbuotojų retai kada apsimoka ekonomiškai. Nebent tai būtų trumpalaikiai projektai. Tačiau mūsų atveju dauguma projektų užtrunka gana ilgai“, – patirtimi dalijasi ji.
Ir perspėja, kad kiekviena įmonė turėtų itin atidžiai įvertinti, ar laikinas įdarbinimas iš tiesų atsipirks mažesnėmis lėšomis.