Mokymo modelis jau įgyvendinamas: naujos profesijos subtilybių mokosi pirmoji laida būsimų virėjų ir konditerių. Intensyvūs jų mokslai iš viso truks apie pusantro mėnesio. Atlikę praktiką, birželį naujieji virėjai ir konditeriai bus priimti į darbą prekybos tinkle "Maxima". Darbo vieta maisto gamybos padalinyje jiems garantuojama visus metus.

"Reikiamos kvalifikacijos specialistų rasti nėra paprasta. Todėl džiaugiamės, kad atsirado dar viena galimybė darbo ieškantiems žmonėms pasiūlyti nemokamai įgyti naują profesiją ir dar su įdarbinimo perspektyva. O mes tuo pačiu galime išsiauginti reikiamos kvalifikacijos darbuotojų", – sako Ernestas Letukas, UAB "Maxima LT", personalo departamento direktorius.

Anot jo, toks būdas įdarbinti žmones patogus ir tuo, kad visą praktinį apmokymą jie įgyja ten, kur vėliau dirbs. Tai reiškia, kad įsidarbinus nereikės adaptuotis – žmogus iš karto galės produktyviai dirbti.

"Tiesioginis bendradarbiavimas su darbdaviais rengiant jiems kvalifikuotus darbuotojus šiuo metu yra viena svarbiausių Lietuvos darbo biržos veiklos sričių. Tikimės, kad bedarbiai, pagal konkrečius darbdavių poreikius įgiję paklausias profesijas, ne tik įsidarbins, bet ir įsitvirtinę darbo rinkoje sėkmingai tęs karjerą savo šalyje", – teigia Vidas Šlekaitis, Lietuvos darbo biržos direktorius.

Naujasis mokymo ir įdarbinimo modelis ką tik startavo Vilniuje. Tikimasi, kad jau vasaros viduryje gauti profesinį išsilavinimą su įdarbinimo perspektyva prekybos tinkle "Maxima" galės ir užsiregistravusieji Kauno teritorinėje darbo biržoje.