1. Bereikalingas balastas. Vardas, pavardė bei kontaktinė informacija turi būti kiekviename CV, tačiau tolesnę asmeninę informaciją vertėtų dozuoti arba išvis atsisakyti. Asmens rasė, politiniai įsitikinimai, šeimyniniai santykiai arba turtinė padėtis turėtų būti palikti „už durų“.
Šiai taisyklei galioja išimtis, jeigu asmuo stengiasi įsidarbinti įmonėje, kuri dirba konkretiems tikslams. Asmeninė informacija gali turėti įtakos, jeigu ji yra konkrečiai siejama su viena ar kita veikla, nes tai rodo didelį pretendento susidomėjimą.

2. "Vaikystės prisiminimai". Nedėkite informacijos, kuri bus „iš kitos operos“ ir visiškai nesisieja su jūsų tikslu, taigi nebūtina vardinti hobių ir darbų, kurie nesusiję su trokštama darbo vieta.

3. Nuotrauka. Daug darbdavių susidaro savotišką įspūdį, jeigu jūs siunčiate anketą su nuotrauka, kurioje esate pernelyg atvira palaidine arba sėdite prie laužo kepdamas dešreles. Tinkamiausias variantas – neutralūs drabužiai ir profilinė nuotrauka.

4. Derybos. Dauguma kandidatų jaučiasi nejaukiai aptarinėdami finansinius reikalus. Apklausa parodė, jog tiksliai neįvardinęs arba užsibrėžęs per aukštą kartelę, kandidatas gali prarasti būsimą darbo vietą. Jeigu darbdavys to prašo – pabandykit įvardinti, norimą sumą, tačiau geriausia tai daryti ne CV, o motyvaciniame laiške. Idealiausia, jeigu to paklausia jūsų pats darbdavys pokalbyje dėl darbo.

5. Melas. Darbdavio akyse sąžiningumas nuo pirmų pažinčių minučių daug ką reiškia. o melas netrunka išlįsti lyg yla iš maišo.

6. Nepastovumas. Dažnai darbe išgirstama vienokia ar kitokia paslaptis, gamybinis ar tarnybinis „triukas“, kuris naudojamas įmonės vidiniuose sluoksniuose. Tačiau tai šiukštu negali būti naudojama kaip įspūdžio padarymas darbdaviui. Konfidenciali informacija niekada neturi būti atskleidžiama, antraip tai rodys žmogaus nestabilumą. Jeigu ką nors išduodi vieną kartą, kas sulaikys tave nuo antro ar trečio karto? Darbdavys negalės pasitikėti tokiu žmogumi, kuris yra dviveidis.

7. Blogos patirtys. CV turi atspindėti tavo gerąsias savybes, taigi ją turi aplenkti skiltis, kurioje tavo atleidimo priežastis – tingus elgesys, vagystė, konfliktiškas elgesys ir t. t. Verčiau palikite tuos dalykus ramybėje, jie – jau praeitis. Nebūtina kelti į paviršių to fakto, jog buvote atleistas, nes nesusitvarkėte su finansais . Juo labiau, kad tai nėra melas. Paklausus apie atleidimo priežastį – atsakykite tiesiai šviesiai. Darbdavys ir čia vertins jūsų nuoširdumą. Juk jis gali būti jau prieš tai pasiskambinęs į buvusią darbovietę ir žinoti tiesą.

8. "Per sotūs pietūs". Pasistenkite rašyti kaip sekretorius, kuris fiksuodamas susirinkimo protokolą, neapipina jo eilėmis. Taigi pravartu savo dramaturgijos ugnelę šiek tiek prigesinti, nes  darbdavys sprendžia apie tavo buvusias pareigas ir sukauptą patirtį profesionalumo plotmėje, o ne gebėjimą vaizdžiai pasakoti.

9. Tikslo branduolys. CV pravartu įvardinti savo karjeros tikslą. Darbdaviui tai leidžia spėti apie kandidato požiūrį į darbą. Tai paaiškina, ko tu sieki. Kartais užtenka paprasto ir vienintelio sakinio apie savo karjeros viziją, kuris būtų glaudus ir taiklus.

10. Per daug informacijos. Įmonės personalo atrankos atstovai paprastai yra labai užimti ir nesirengia skaityti viso CV žodis žodin. Dažniausiai jie labai ilgo gyvenimo aprašymo neskaito arba tik vos užmeta akį. Teisinga tai ar ne, tačiau per daug informacijos yra našta, o skaitytojai jas paprasčiausiai ignoruoja.
***
Parengta pagal „FINS“ informaciją