Nors patarimų, kaip elgtis ieškant naujo darbo, apstu, tačiau būna aplinkybių, kai jais vadovautis nepavyksta. Tarkim, viena iš esminių taisyklių: per pokalbį dėl darbo nekalbėti apie buvusią įmonę ir ypač - apie jos vadovą – nieko blogo, tačiau kartais būtent viršininko elgesys ir yra pagrindinė priežastis, genanti ieškotis naujo darbo.

Portalo cv.lt skaitytoja pateikia konkretų pavyzdį: "Turiu darbą, bet darbdavys žemina žmones, negerbia – ypač moterų, kurios parodo, kad su kažkuo nesutinka, darbus vertina grynai iš asmeninių savo pozicijų. Kaip galima pokalbyje dėl naujo darbo atsakyti į klausimą, kodėl noriu išeiti, nepasakius teisybės, kaip jaučiuosi ir dėl ko išeinu? Su darbu puikiai susitvarkau, bet netinka bjaurus vadovo požiūris, žeminimas."

Skaitytojai, susidūrusiai su tokia problema, pataria Šarūnas Dyburis, darbuotojų paieškos UAB „Search Group Vilnius“ direktorius:

"Pirmiausia reiktų įsigilinti į konkrečias aplinkybes. Tačiau iš pateikto pavyzdžio aišku, kad darbuotoja nesutaria su esamu vadovu. Todėl ieškant naujo darbo apie tai reikėtų pasakyti, nes juk kitos priežasties, paskatinusios keisti darbą, nesugalvosi. Viskas priklauso nuo to, kaip tai bus pasakoma.

Esminis patarimas: reikia susilaikyti nuo labai griežtų vertinimų ir atsisakyti kategoriškumo. Jei darbe buvo patirta diskriminacija ar seksualinis priekabiavimas – tam yra specialios institucijos, į kurias reikėtų kreiptis. Jeigu išeinama tik dėl nesugyvenamo vadovo charakterio, to tiesmukiškai galimam darbdaviui sakyti nereikėtų: juk kiekvienoje įmonėje, kaip ir kiekvienoje šeimoje, pasikapstęs atrastum problemų, taigi nėra namų be dūmų. Todėl jei viešai rodysite buvusios bendrovės "nešvarius skalbinius", apie jus gali susidaryti įspūdį, kad esate pesimistas, ieškantis vien tik blogybių, problematiškas žmogus. O tokių nelabai kas nori.
Jei vien blogai kalbėsite apie buvusį vadovą, galimam darbdaviui irgi gali kilti į tarimų, kad kada nors lygiai taip pat neigiamai imsite vertinti ir jį.

Todėl geriausia tokiu atveju būtų pasakyti, kad darbą keisti paskatino tam tikri bendravimo su buvusiu vadovu niuansai, nesutapę požiūriai, tačiau nenorite apie tai giliau diskutuoti, veltis į asmeniškumus, nes tai jau susiję su kito žmogaus personalija, ir kalbėti viešai apie tai būtų neetiška.

Taip jūs paaiškinsite tikrą darbo keitimo priežastį, tačiau pasirodysite garbingi vadovo, nesvarbu, kad ir koks jis bebuvo, atžvilgiu."