Video patarimai
Video patarimai Kaip efektyviai derėtis dėl atlyginimo?

Pirmiausia reikia prisiminti, kad derybos del atlyginimo yra efektyvesnes įsidarbinant negu prašymas pakelti algą jau dirbant. Taciau procesas būna panašus abiem atvejais.

PersiųstiSpausdinti

Apie atlyginimus – be klaidų

Mano karjera2008.07.10 11:42
Komentarai (0)

Specialistai neabejoja, kad įmonėje turi būti sukurta aiški ir skaidri atlyginimų sistema. Tačiau vien jos nepakanka. Atlyginimų sistemą būtina paaiškinti kiekvienam darbuotojui. Ir geriausia, kad kalbantis apie atlyginimus, vadovai išvengtų tam tikrų klaidų.


Keletą neretai pasitaikančių klaidų, kurias darbo apie atlyginimus su pavaldiniais besikalbantys vadovai yra surinkusi UAB „Švyturys–Utenos alus“.

Klaidos:


Vadovas praneša darbuotojui apie atlyginimo padidėjimą: „Jūsų atlyginimas nuo sausio 1 d. padidės 6%“. Tai ne informacija, o užduotis darbuotojui – pačiam susiskaičiuoti. Blogiausia, kai lieka neišsakyti skaičiai po kablelio, kurie darbuotojui taip pat svarbūs. Informaciją būtina pateikti aiškiai.

Vadovas atsako darbuotojui, kodėl jo atlyginimas nepadidėjo: „Taip nusprendė personalo padalinys (ar aukštesnis vadovas). Niekuo negaliu padėti, aš stengiausi, bet neleido.“ Toks atsakymas rodo pasitikėjimo stoką ir nenorą prisiimti atsakomybę. Maža to, neprisiimdamas atsakomybės vadovas parodo, jog yra silpnas, nesugeba daryti įtakos ir plaukia pasroviui. Vargu ar darbuotojai tokį vadovą gerbs.

Vadovas praneša darbuotojui apie atlyginimo padidėjimą: „Aš tik tau „išmušiau“ didesnį atlyginimą, tikiuosi dar geresnių rezultatų, neapvilk manęs. Beje, tik niekam daugiau nesakyk.“ Šiuo atveju vadovas tik patvirtina, kad įmonėje neegzistuoja jokia atlygio politika ar sistema. Viskas priklauso nuo „išmušimo“. Negerai ir tai, kad atlygio padidėjimas sutapatinamas su gera vadovo valia. O juk didesnio atlyginimo nusipelnė pats žmogus, jei jo veiklos vertinimas yra aukštas ir efektyvumas didelis. Be to, pranešti galima tik teisybę, nes yla anksčiau ar vėliau išlenda iš maišo. Darbuotojai apie algas kalbasi atvirai! O vadovas atsiduria juokdario vietoje, nes paaiškėja, kad atlygis buvo pakeltas visiems.

Darbuotojas teiraujasi, ar jam didės atlyginimas. Vadovas atsako: „Žinai, palyginti su kitais, tu ir taip neblogai gauni“. Čia vėl patvirtinama, kad atlygį lemia ne sistema, tačiau kiti darbuotojai. Žmogus nemato jokių perspektyvų dėl atlygio. Kalbėti reikia tik apie konkretų žmogų ir jokiu būdu nelyginti jo su kitais.

Edita Znutienė, UAB „Švyturys–Utenos alus“ žmogiškųjų išteklių direktorė
Parengtą pagal „Verslo žinių“ išleistą žinyną „Personalo valdymas“


Visa portale cv.lt esanti medžiaga priklauso UAB „Verslo žinios“, jeigu nenurodyta kitaip. Griežtai draudžiama ja naudotis ir platinti kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse be išankstinio UAB „Verslo žinios” sutikimo ir aiškios nuorodos į cv.lt kaip informacijos šaltinį.

Ieškote darbo?
CV.lt turi gerų darbo pasiūlymų
Dalintis:
_ Komentarai (0)
 

Rubrikos naujienos
Parsisiųsk patarimų
Atlyginimo derybos

Atlyginimo derybos (PDF byla)

1. Kaip išsiderėti sugebėjimus ir lūkesčius geriausiai atitinkantį atlyginimą: pagrindinės taisyklės ir patarimai.
2. Vidutiniškai Lietuvoje mokami atlyginimai pagal įvairias pareigybes.
Parsisiųsti
Kaip rašyti CV

Kaip rašyti CV (PDF byla)

1. Išsamiai - ką rašyti kiekvienoje CV eilutėje?
2. Dažniausios CV klaidos.
3. CV pavyzdžiai.
Parsisiųsti
Motyvacinis laiškas

Motyvacinis laiškas (PDF byla)

1. Ką rašyti motyvaciniame laiške?
2. Motyvacinio laiško struktūra.
3. Motyvacinio laiško pavyzdžiai.
Parsisiųsti
Pokalbis dėl darbo

Pokalbis dėl darbo (PDF byla)

1. Pasiruošimas pokalbiui su galimu darbdaviu.
2. Kaip suvaldyti jaudulį?
3. Tradiciniai darbdavių klausimai, užduodami per pokalbį.
4. Pokalbio eiga.
5. Veiksmai po pokalbio su darbdaviu.
Parsisiųsti
Darbo paieška

Darbo paieška (PDF byla)

1. Koks darbas jums labiausiai tinka?
2. Ką būtina žinoti prieš pradedant darbo paiešką?
3. Darbo paieškos būdai ir eiga.
Parsisiųsti