Scottas Rostanas, turintis patirties mokydamas finansų specialistus, pabrėžia – požiūris į darbą yra svarbiau už polinkį darbui. Jis yra "Training The Street Inc." įkūrėjas ir direktorius.

"Nenorėčiau, kad žmonės mane neteisingai suprastų. Intelektas nėra nuvertinamas, jis netgi labai svarbus. Institucijos, kurios samdo finansų specialistus, dažnai ieško jų specialiose mokymo įstaigose. Tokios įstaigos jau paruošia būsimo darbuotojo reagavimą, įpročius bei lavina kitus sugebėjimus: dauguma tokių specialistų nesunkiai galės integruotis į darbo rinką", - aiškina ekspertas.

Kita pusė – išsilavinimas, kuris duris į darbovietę atveria plačiau. Jis formuoja ir požiūrį į darbą, kuris yra sudarytas iš atsakomybės prisiėmimo bei garantavimo, jog nepaliksi kolegų ar savo pareigų iškilus rūpesčiams.

Pozityvus „aš galiu“ dažnai atkreipia darbdavio dėmesį. Įdomu tai, jog tada viršininkas duoda ir daugiau nurodymų bei patarimų, nes mato, jog jų yra klausomasi ir jie yra vykdomi. Taigi išauga garantijos būti pakeltam į aukštesnes pareigas, nes yra žinoma, jog tokiu darbuotoju galima pasikliauti.

Ponas Rostanas pateikia pavyzdį, kuomet patyręs bankininkas pasidalino savo patirtimi su naujai pasamdytais finansininkais: „Esu čia jau senokai, nors savo mokymo grupėje, vėliau – banko padalinyje, dar vėliau biure, nebuvau pats protingiausias. Tačiau buvau labiausiai užsidegęs šiam darbui. Žmogus, kuris buvo tituluojamas kaip ekspertas po kelių metų išėjo iš darbovietės, o aš einu jau penkioliktus ir esu banko vadovas.“

Ekspertas neabejoja, jog polinkis dirbti atidarys įmonės duris, tačiau požiūris į darbą padės kilti pareigose.
***
Straipsnis publikuotas „The Wall Street Journal“ dienraštyje vasario 24 dieną