Savanoriška veikla yra neatlygintina, todėl pajamų ji neatneš. Tačiau suteiks daug galimybių, kurių negautumėte, jei liktumėte sėdėti namuose. Užuot savęs gailėję ir keikę visą pasaulį, pabandykite jį patį padaryti geresnį ir gražesnį. Aktyvi veikla visuomeninėse, bendruomeninėse organizacijose nenueis perniek. Pirmiausiai jums bus dėkingi tie, kam padedate. Antra, gausite pasitenkinimo savimi. Ir trečia, papildoma veikla gali padėti jums susirasti darbą.

*Dalyvaudami savanoriškoje veikloje pirmiausia užmegsite naudingų kontaktų. Jūs susipažinsite su naujais žmonėmis. O kuo daugiau aplinkinių žinos, jog ieškote darbo, tuo daugiau galimybių būti rekomenduotam ar bent sulaukti informacijos apie siūlomą darbo vietą, kuri jus domina ir kuriai jūs tinkate.

*Savanoriaudami įgausite naujos patirties, kurią galėsite pritaikyti darbe.

*Apie tai, jog užsiimate savanoryste, būtinai parašykite gyvenimo aprašyme. Nurodykite, kokioje organizacijoje savanoriavote, ką darėte, paminėkite ir motyvus, kodėl ėmėtės šios veiklos. Šiais laikais vis daugiau įmonių skatina darbuotojus įsitraukti į savanorystę, tad jūsų CV pateikta informacija, kad ir jūs esate savanoris, iš karto patrauks dėmesį ir turėsite kur kas daugiau šansų būti pakviesti į pokalbį dėl darbo.

*Į gyvenimo aprašymą įtraukti tai, jog esate savanoris, pravartu dar ir dėl to, kad darbdaviai, skaitydami kandidatų CV, dažnai domisi, ką žmogus darė nedirbdamas. Aišku, šiais laikais paaiškinti, kodėl netekote darbo, nėra sunku. Tačiau jei galėsite pagrįsti, ką veikėte laikotarpiu, kol ieškojote darbo, sukelsite daugiau pasitikėjimo. Tai rodys, kad net sunkiomis aplinkybėmis sugebate nepalūžti, o ieškote išeičių.

*Savanoriavimas suteikia sveikos disciplinos, ji pravers ir darbe.

*Be to, ši veikla prablaško, išvaduoja nuo kasdienybės. Galbūt net iš naujo atrasite arba pamilsite save. O kai esi savimi patenkintas, aplinkiniams tai irgi padaro geresnį įspūdį.