Iš tarnybos į... RSS
Deivis ValiulisPalieka Advokatų kontora „Balticlaw“ (Partneris, advokatas), nuo šiol dirbs Advokatų profesinė bendrija „TRINITI LT“ (Partneris, advokatas).

Gintautas KvietkauskasPakeite pareigas bendroveje LINPRA .

Edita IvanauskienėPalieka Advokatės Editos Ivanauskienės kontora (Advokatė), nuo šiol dirbs Advokatų kontora TRINITI (Advokatė, patentinė patikėtinė).

Karolis BaltrušaitisPakeite pareigas bendroveje Affecto Lietuva.

Kas savaitę gaukite šviežiausias karjeros naujienas!

Naujienlaiškio pavyzdys

Verslo naujienos RSS
EU Commission’s Juncker Faces Calls to Resign After Brexit Vote
ES vienybei dėl sankcijų – „Brexit“ smūgis
Europos biržose paniką pakeitė rami depresija
Britų finansų ministras: ekonomika atlaikys
Išeitinės: dabar ir įsigaliojus naujam Darbo kodeksui
PersiųstiSpausdinti

Kaip bendrauti su vadovu

Pijus Girdziušas Komentarai (2)

Darbo rinkoje susiklosčiusi padėtis neleidžia dirbti aplaidžiai. O norint darbą padaryti gerai, neretai reikia prašyti savo viršininko pagalbos. Antraip didėja vidinė įtampa nežinant kaip elgtis, kyla darbdavio nepasitenkinimas atliktais darbais, kartojasi klaidos.


Nutaikyk progą. Daugiau nei įprastai informacijos galima gauti atsižvelgus į vadovo dienotvarkę. Vieni vadovai labiau užsiėmę rytais, kiti - pavakare, treti išsyk po pietų. Elgiantis padrikai ar paprasčiausiai lakstant iš vienos vietos į kitą naudos nebus, todėl reikia tiksliai žinoti, kada eiti pas vadovą į kabinetą. Beje, kilus baimei iššaukti neigiamą darbdavio reakciją, reikia prisiminti, jog klausimas susijęs su darbdavio veikla, įmonės pelningumu. Todėl darbdaviui teigiami rezultatai rūpi netgi labiau negu darbuotojui.

Suformuluok klausimus. Prieš einant pas vadovą dera taupyti abiejų laiką. Jeigu klausimas susijęs su projektu ar veikla, prieš klausiant reikia būti susipažinusiam su užduoties detalėmis. Tokiu būdu klausimai bus taiklesni, o vadovo pastabos greičiau įsisavinamos. Be to, neįsigilinus į užduotį, klausimas "ką man daryti?" neatneš naudos, nes pastabos bus paprasčiausiai nesuprantamos.


Praktikuok savarankiškumą. Viena iš vertingiausių darbuotojų savybių yra iniciatyva, o kol darbuotojas nepastebimas, jis lieka šešėlyje. Jei baiminatės suklysti, dera prisiminti, jog visi vadovai kažkada prisiėmė atsakomybę už savarankiškus veiksmus, ir tai juos atvedė į tas pareigas, kuriose jie yra šiandien. O nėra nė vieno vadovo, kuris nebūtų suklydęs, kadangi klaidos yra geras mokytojas.

Nesipešk su vadovu. Prieš imantis iniciatyvos dera pasitikslinti, ar plėtojamos idėjos sutampa su įmonės tikslais ir nurodomomis vadovo gairėmis. Jeigu vadovas siūlo metodą, kuris yra kitoks nei darbuotojo, dera išmėginti abu variantus. Tai parodo, jog esama komandos nariu. Ši savybė irgi yra geidžiama tarp darbuotojų.

Nusistatyk terminus. Gavus užduotį yra patartina nusistatyti terminus, iki kurių reikia atlikti darbus. "Spaudžiantys" terminai yra gerai, kadangi neleidžia pernelyg atsipalaiduoti. Priešingu atveju yra paliekamas neapibrėžtas laiko tarpas. O jeigu darbas nėra pernelyg malonus, visada knietės jį atidėdinėti, todėl geriausia išsyk imti jautį už ragų.

Prašyk grįžtamojo ryšio. Įpusėjus arba baigiant užduotis, dera paprašyti įvertinimo iš vadovo. Tam tiktų trumpas susitikimas arba duomenų persiuntimas elektroniniu paštu. Svarbu nepamiršti, jog komunikacijos spragos kuria vadybines kliūtis, o jos veda prie nesklandumų.

Šaltinis: Careerbuilder


Visa portale cv.lt esanti medžiaga priklauso UAB „Verslo žinios“, jeigu nenurodyta kitaip. Griežtai draudžiama ja naudotis ir platinti kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse be išankstinio UAB „Verslo žinios” sutikimo ir aiškios nuorodos į cv.lt kaip informacijos šaltinį.

Ieškote darbo?
CV.lt turi gerų darbo pasiūlymų
Dalintis:
_ Komentarai (2)
 

Pirmojo puslapio naujienos
Pageidaujami atlyginimai
Pageidaujami atlyginimai Kokios algos šiuo metu tikisi specialistai? cv.lt duomenų bazėje informaciją apie savo lūkesčius nuolat atnaujina tūkstančiai žmonių. Kviečiame ir jus susipažinti su pageidaujamų atlyginimų tendencijomis.
Pageidaujamas atlyginimas: PROJEKTUOTOJASVidutinis pageidaujamas projektuotojo darbo užmokestis (atskaičius mokesčius/mėn.): 925 Eur.
Pageidaujamas atlyginimas: APSKAITININKASVidutinis pageidaujamas apskaitininkų darbo užmokestis (atskaičius mokesčius/mėn.): 560 Eur.
Pageidaujamas atlyginimas: EKONOMISTASVidutinis pageidaujamas ekonomisto darbo užmokestis (atskaičius mokesčius/mėn.): 920 Eur.